آخرین اخبار

روایت معاون استاندار از ضرر بزرگ دوباره‌کاری در پروژه‌ها و انتقاد از کم‌کاری بانک‌ها

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بانک‌ها گلایه‌مند هستیم و تاکید جدی داریم که وظیفه خود را به خوبی انجام دهند مردم از ما در مسکن ملی جلوتر هستند تلاش می‌کنیم که بانک‌ها تعیین تکلیف شوند از بانک‌ها راضی نیستیم.

اشتراک گذاری
05 شهریور 1402
کد مطلب : 7294

علی‌محمد روستا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک هفته دولت اظهار کرد: سلوک رجایی و باهنر باعث شد ماندگار بمانند باید سعی کنیم انسان‌های خدا ترسی برای جامعه تربیت کنیم تا مانند شهیدان رجایی و باهنر به مردم خدمت کنند و همه از آن منتفع شویم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اهل شلوغ بازی نیستیم و بیش از حرف زدن دنبال کار هستیم یادآور شد: نکته مهم این است که نباید اجازه دوباره کاری دهیم تا چیزی اضافه بر بیت المال تحمیل شود.

وی با اشاره به بازدیدهای مدیران از پروژه‌های عمرانی گفت: نباید برخی افراد بدون توجیه همراه مدیر روی پروژه‌ها بروند کسانی که نمی‌توانند کاری برای پروژه انجام دهند بعضی مواقع ۵۰ نفر با خودروی اداری همراهی می‌کنند و هیچ کاری هم انجام نمی‌دهند.

این مسئول به سفرهای خود به برخی از شهرستان‌ها و برخی اقدامات عملیاتی اشاره کرد و گفت: برای مثال در باشت مشکل رود رونه را برطرف کردیم مشکل بوم گردی در کوه دهک برطرف شد کمربندی باشت به سمت جاده پل بریم که توازنی در انجام سایر عملیات‌ها نسبت به خاکبرداری وجود نداشت و تذکرات لازم داده شد لذا باید پروژه‌ها را به صورت عملیاتی مورد بازدید قرار داد و تا آنجا که ممکن است مشکلی برطرف شود و صرفا بازدید نباشد.

وی با بیان اینکه هیچ نقطه‌ای از استان از زیلایی تا بهمئی برای ما فرقی ندارد و فقط دعای خیر مردم را نیاز داریم گفت: در شهر یاسوج هم باید تغییر و تحول صورت گیرد زیرا یاسوج مرکز استان است و گذر همه مردم استان و گردشگران و مسافران به این شهر است.

این مسئول افزود: اکنون شهردار جوان یاسوج پای کار است و در استقبال از هیئت دولت هم به ما خیلی کمک کردند در شهر کارهای خوبی انجام شده ما هم کمک می‌کنیم به مانند آنچه که در اوایل کار پولی گرفتیم تا مشکل کارگران شهرداری برطرف شود در روشنایی معابر و تکمیل پل چهارم هم کمک می‌کنیم یکی از دغدغه‌های ما پروژه‌های نیمه تکمیل شهری هستند پروژه‌‌هایی که از سال‌ها قبل باقی مانده است.

روستا گفت: اگر آن روزها به اعتبارات کمی برای تکمیل نیاز داشتند اما امروز به میلیاردها تومان برای تکمیل آنها نیاز است و حتی از اعتبارات اولیه آن هم بیشتر نیاز دارد از سوی دیگر عمر پروژه‌های عمرانی تا ۵۰ سال است که نیمی از عمر آنها اکنون گذشته است و هزینه بهسازی آنها بیشتر از اصل کار است و تا این پروژه‌ها تکمیل نشود به پروژه‌های جدید نیازی نداریم.

وی برای مثال به پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اشاره کرد و گفت: با یک پروپوزال علمی مبلغ بسیار خوبی برای رفع مشکل این ورزشگاه گرفتیم نظیر این پروژه‌ها زیاد داریم.

روستا به پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی هفته دولت در استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۷۲۲ پروژه افتتاحی و کلنگ زنی داریم که ۵۲۷ پروژه آن افتتاحی با اعتبار ۲۳۸۶ میلیارد تومان و ۱۹۵ پروژه کلنگ زنی با اعتبار ۲۵۸۷ میلیارد تومان است و رتبه اول را از نظر کلنگ زنی و افتتاح خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین افتتاحی‌ها مربوط به دهیاری‌های استان بوده یادآور شد: قبلا ۵ دهیاری کددار داشتیم الان به ۳۰ دهیاری رسیده است که از این پس دستگاه به حساب می‌آید یعنی خودشان پول بگیرند و هزینه عمران و آبادانی کنند و از این حیث بیشترین آمار را در کشور داریم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در برخی مناطق نیاز به کار بیشتری داریم همانند مارگون نوید به مارگونی‌ها که قرار است تحول عظیمی در زیرساخت‌های زیلایی و مارگون داشته باشیم و دستگاه‌ها و نهادهایی را به آنجا بفرستیم.

وی افزود: یکی از دستاوردهای خوب سفر دولت به استان راه آهن اقلید به یاسوج است که پیگیر هستیم تا سرمایه‌گذار خارجی پای کار بیاید همچنین پروژه‌های حوزه آب لیکک که به شدت در حال پیگیری است و حومه دهدشت که در اولویت قرار دارد.

روستا گفت: در حوزه آموزشی سرانه آموزش ما در یاسوج سیاه است در حاشیه شهر سرانه سیاهی داریم با خیرین صحبت کردیم اگر بتوانیم سه تا چهار مدرسه احداث کنیم سرانه بالا می‌آید.

روستا در زمینه مسکن ملی هم گفت به ازای هر ۲۰۰ متر مربعی که دولت زیرساخت آماده می‌کند و آماده تحویل می‌شود ۲ میلیارد ریال در آنجا هزینه می‌شود.

او همچنین گفت که از بانک‌ها گلایه‌مند هستیم و تاکید جدی داریم که وظیفه خود را به خوبی انجام دهند مردم از ما در مسکن ملی جلوتر هستند تلاش می‌کنیم که بانک‌ها تعیین تکلیف شوند از بانک‌ها راضی نیستیم آنهایی که در حال ساخت و ساز هستند از بانک‌ها گلایه دارند تخلفات بانک‌ها را هم اعلام می‌کنیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 15 =