آخرین اخبار

توضیح رئیس کمیته داوران درمورد کاهش تعداد داوران لیگ یکی

عضو هیات رییسه و رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره دلایل کاهش تعداد داوران لیگ دسته اول فوتبال در فصل پیش‌رو توضیحاتی ارائه کرد.

اشتراک گذاری
28 مرداد 1402
کد مطلب : 7076

به گزارش خبرگزاری فارس، خداداد افشاریان درباره دلایل کاهش تعداد داوران لیگ دسته اول فوتبال در فصل پیش‌رو توضیحاتی ارائه کرد. او در ابتدا گفت: لیگ دسته اول فوتبال کشور دارای ۲۰۰ داور و کمک داور شامل داوران لیگ فصل قبل و داوران تنزل یافته از لیگ برتر بود که باتوجه به مصوبه هیات رییسه جهت استانداردسازی کمی و کیفی داوران لیگ‌ها، در مجموع ۷۰ نفر از آنها پیرو دلایل کاملا منظقی کنار گذاشته شدند.

وی ادامه داد: یکی از معیارهای اصلی، تاریخ تولد داور است. بنابر این داورانی که متولد اول فروردین ۱۳۶۲ به قبل بودند را به توجه به اینکه دیگر شانس قضاوت در لیگ برتر را ندارند، از لیست کنار گذاشتیم. ضمن اینکه داوران جوان‌تری برای جایگزینی آنها حضور دارد و داوران زیر ۳۰سال را به دوره دانش افزایی پیش فصل دعوت کردیم.

وی افزود: از دیگر شاخصه‌های ما در این تصمیم‌گیری که روز پنجشنبه هفته قبل در جلسه کمیته داوران مورد توجه قرار گرفت، تعداد قضاوت داوران است. داوری که در فصل قبل سوت یا پرچم نزده و صرفا در دوره آموزشی پیش فصل حضور داشته، از حضور‌ در لیست داوران فصل جاری کنار گذاشته شد. البته موارد دیگری نیز ملاک عمل قرار گرفت و این دو مورد نمونه‌ای از معیارهای تصمیم‌گیری ما بوده است.

عضو هیات رییسه فدراسیون تصریح کرد: همه دوستان یقین داشته باشند که هیچ اعمال نظر شخصی درباره داوران و استان‌ها صورت نگرفته و این تصمیم کمیته داوران پیرو مصوبه هیات رییسه فدراسیون انجام شده و عملکرد و شرایط داوران تنها ملاک تصمیم‌گیری بوده است.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =