آخرین اخبار

آقاتهرانی: نمایندگان تا دیروقت در مجلس هستند تا لایحه حجاب تصویب شود

به گفته رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نمایندگان تا دیر وقت در مجلس هستند و تلاش برای ساماندهی و بررسی لایحه حجاب هستند تا بتوانند به قانونی در تراز انقلاب اسلامی دست یابند.

اشتراک گذاری
19 مرداد 1402
کد مطلب : 6736

به گفته رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نمایندگان تا دیر وقت در مجلس هستند و تلاش برای ساماندهی و بررسی لایحه حجاب هستند تا بتوانند به قانونی در تراز انقلاب اسلامی دست یابند.

آقاتهرانی: نمایندگان تا دیروقت در مجلس هستند تا لایحه حجاب تصویب شود

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ فارس نوشت: مرتضی آقا تهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به روند بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بخش جدی از این لایحه، حدود ۴۰ ماده اول مربوط به کمیسیون فرهنگی و قسمت دوم لایحه که در رابطه با جرم انگاری است به کمیسیون حقوقی_قضایی ارتباط دارد.

وی با اشاره به روند بررسی این لایحه در ۲ کمیسیون مذکور گفت: کمیسیون فرهنگی و حقوقی_ قضایی در حال رسیدگی به این لایحه هستند، نمایندگان تا دیر وقت در شب در مجلس حضور دارند و در حال تلاش برای ساماندهی و بررسی این لایحه هستند تا بتوانیم به قانونی در تراز انقلاب اسلامی دست یابیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که قانون جدید ابلاغ نشده به قانون قبلی باید رجوع و عمل کرد. اما به محض تصویب و تایید شورای نگهبان و ابلاغ قانون جدید توسط دولت باید قانون جدید عملیاتی شود و همه باید ملتزم به آن باشند.


بیشتر بخوانید: معاون زاکانی: حجاب‌بان نداریم؛ اسمش انضباط شهری است!


آقاتهرانی تاکید کرد: البته قبل از تصویب این لایحه، اگر کسی نظر خاصی دارد می‌تواند به این ۲ کمیسیون و مجلس و نمایندگان برساند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: هفته گذشته این لایحه در سایت مجلس بارگذاری شد. ۱۰ روز به نمایندگان مهلت دادند تا نظرات خود را در سامانه مجلس وارد کنند. در حال حاضر برای این لایحه حدود هزار و ۵۰۰ پیشنهاد ارائه شده است؛ بنابراین صاحب نظران می‌توانند در زمینه لایحه عفاف و حجاب نظرات خود را به نمایندگان برسانند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تشریح رای استمزاجی مجلس به لایحه عفاف و حجاب که در روز شنبه در صحن مجلس مطرح شد، گفت: لایحه عفاف و حجاب روز شنبه در صحن مجلس عنوان شد تا ۸۵ شود. در آن رای استمزاجی، حدود ۱۸۵ رای موافقت کردند. در نهایت درخواست ۸۵ به هیئت رئیسه داده شد. فرصت خوبی بود که لایحه به صحن مجلس نیاید چرا که این همه پیشنهاد در دست ۲۷۰ نماینده محترم وقت زیادی می‌برد که شاید حدود هفت الی هشت ماه وقت می‌گرفت.

آقاتهرانی با بیان اینکه اکنون وضعیت اقتصادی که بسیاری از مردم با آن درگیر هستند دارای اولویت و حائز اهمیت است، افزود: در حال حاضر مجلس بررسی برنامه هفتم توسعه را در دستور دارد. به همین سبب این لایحه با رای استمزاجی مشمول اصل ۸۵ آیین نامه داخلی مجلس شد و هفته آینده از صحن رای خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =