آخرین اخبار

نشست صمیمانه خسروی وفا با قارداشی و نماینده ایران در نشست سفیر جوانان المپیک

رئیس فدراسیون تنیس روی میز به همراه هلیا اصغری نماینده کشورمان در نشست سفیران جوان المپیک در یونان با محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو کردند.

اشتراک گذاری
15 مرداد 1402
کد مطلب : 6631

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد علی قارداشی عضو هیات  اجرایی و رئیس فدراسیون تنیس روی میز، اظهار داشت: پیش از این نشست سفیران جوان المپیک در گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال توسط کمیته بین المللی المپیک برگزار می شد، اما در دور جدید این نشست بین گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ تغییر کرد که از هر کشور یک نماینده از ورزشکاران ملی پوش یا در سطح ملی در این دوره شرکت می‌کند البته بیش از یک نماینده هم با پرداخت هزینه امکان پذیر است.
وی در ادامه افزود: هلیا اصغری از ورزشکاران موفق تنیس روی میز کشورمان پس از شرکت در آزمون ورودی و قبولی در این آزمون که توسط سارا مهرانی مدیر المپیک همبستگی برگزار شد، به نمایندگی ایران در نشست سفیران جوان المپیک در یونان حضور یافت.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: طبق گزارشی که پس از اتمام نشست سفیران جوان المپیک از برگزارکنندگان این دوره گرفتیم هلیا اصغری جزو شرکت کنندگان برتر بود تا جاییکه حتی بعنوان نماینده منتخب بین ۱۳۰ سفیر جوان از کشور‌های مختلف جهان سخنران مراسم اختتامیه شد و با موفقیت این مرحله را هم پشت سر گذاشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تسلط هلیا اصغری به زبان انگلیسی و همچنین فارغ التحصیلی وی در رشته تربیت بدنی از ویژگی‌های خوب نماینده کشورمان است که امیدوارم ضمن ارائه تجربیاتش از نشست سفیران جوان المپیک به جوانان کشورمان بتواند در حوزه فعالیت‌های بین الملل رشد کند و در وهله اول باعث افتخار برای خودش و جامعه تنیس روی میز و همچنین برای کمیته ملی المپیک باشد.
عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک تاکید کرد: به اعتقاد من گزارش این دوره باید به دو زبان انگلیسی و فارسی توسط هلیا اصغری به ورزشکاران ارائه تا باعث علاقه و انگیزه جوانانمان برای فعالیت در حوزه بین الملل شود. در همین راستا امروز نشستی با محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم و گزارشی  خدمت ایشان ارائه کردیم.

وی در ادامه گفت: در این دیدار خسروی وفا با توجه به تجربیات ارزشمندی که در حوزه المپیک و پارالمپیک دارند ضمن تقدیر از هلیا اصغری به توانمندی جوانان ایرانی در حوزه‌های مختلف اشاره و تاکید کردند که مانند هلیا اصغری کم نداریم که باید مورد توجه و پرورش قرار گیرند و در دختران و پسران شایسته کشورمان اعتماد به نفس ایجاد شود که بعنوان سفیران جوان ایران بتوانند در دوره‌های بعدی نشست سفیران المپیک و سایر عرصه‌های مختلف بین المللی افتخار آفرینی کنند.

قارداشی در ادامه افزود: امروز به همراه هلیا اصغری با فرهادی زاد نایب رئیس کمیته و سارا مهرانی رئیس واحد همبستگی المپیک نیز دیدار داشتیم که از اصغری دعوت شد تا در نشست بعدی کمیسیون زنان و ورزش برای ارائه گزارش حضورش در نشست سفیران المپیک شرکت کند.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =