آخرین اخبار

پشت پرده عدم مسابقه ۲ ژیمناست ایرانی در یونیورسیاد و نامه رد شده کمیته ملی المپیک!

وساطت کمیته ملی المپیک و نامه نگاری با فدراسیون جهانی برای کسب لایسنس دو ژیمناستیک کار ایرانی در مسابقات یونیورسیاد فایده ای نداشت.

اشتراک گذاری
14 مرداد 1402
کد مطلب : 6603

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ماجرای حضور ۲ ژیمناست تیم ملی کشورمان در مسابقات دانشجویان جهان حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت و  هر روز ابعاد تازه‌تری از این ماجرا افشا می‌شود. 

مسابقات ژیمناستیک دانشجویان جهان در حالی روز چهارشنبه به میزبانی چین برگزار شد که مهدی الفتی و محمدرضا خسرونژاد به دلیل پایان اعتبار لایسنس نتوانستند در یونیورسیاد شرکت کنند این در حالیست که همه مسئولان فدراسیون و ورزشکاران از این موضوع مطلع بودند و با امید به اینکه ممکن است تا زمان شروع مسابقه مشکل حل شود، راهی چین شدند. 

عابد حقدادی که اسفندماه سال گذشته کرسی ریاست فدراسیون ژیمناستیک را به دست آورد نتوانست مقبولیت لازم را از فدراسیون جهانی کسب کند و همین موضوع باعث شد تا مشکلات زیادی برای ورزشکاران کشورمان ایجاد شود.

حقدادی که خود نیز از این موضوع مطلع بود برای گرفتن لایسنس دست به دامن فدراسیون ورزش دانشگاهی شد اما فدراسیون جهانی این درخواست را نپذیرفت و اعلام کرد این درخواست باید از طریق رئیس فدراسیون اسبق(زهرا اینچه‌درگاهی) صورت بگیرد. 

در حالی که مدت کوتاهی به مسابقات زمان باقی مانده بود، حقدادی نامه‌ای دست نویس بدون امضا و سربرگ آن هم با واسطه برای اینچه‌درگاهی ارسال کرد؛ اما این کار هم گره ای را باز نکرد.

* پای یک مادر هم به حاشیه‌های ژیمناستیک باز شد!

شنیده شده مادر یکی از ورزشکاران نیز در تماس با زهرا اینچه‌درگاهی از وی خواست تا مشکل ۲ ورزشکار که لایسنس ندارند را حل کند. رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک از مادر آن ورزشکار درخواست کرد تا ۲ ژیمناست همراه با سرمربی و رئیس در فدراسیون حضور پیدا کنند و رئیس فدراسیون (حقدادی) نیز کتبا بنویسد که مشکلی در این خصوص وجود ندارد تا بعدها شائبه دخالت در امور فدراسیون مطرح نشود. 

اما بعد از گذشت یک روز هیچ اتفاقی نیفتاد و آن ورزشکار در تماس با اینچه‌درگاهی اعلام کرد که در فرودگاه هستند و احتمالا مشکل حل خواهد شد اما با شروع مسابقات نام ایران در استارت لیست قرار نگرفت تا ملی‌پوشان کشورمان این مسابقات را از دست بدهند. 

* وساطت کمیته المپیک هم مشکل ژیمناستیک را حل نکرد

عابد حقدادی از طریق کمیته ملی المپیک هم برای گرفتن لایسنس اقدام کرد و از همین رو نامه‌ای با امضای مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی ارسال شد و جواب فدراسیون جهانی (متن نامه کمیته ملی المپیک و فدراسیون جهانی در خبرگزاری فارس موجود است) این بود که ما نمی‌توانیم ناقض قوانین خودمان باشیم و فدراسیون ژیمناستیک باید خودش درخواست دهد. 

فدراسیون جهانی همچنین در بخشی دیگر از نامه خود به مشکل حل نشده فدراسیون ژیمناستیک کشورمان و وزارت ورزش اشاره کرده است. 

به گزارش فارس، پیش از این مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در رابطه با وضعیت فدراسیون ژیمناستیک گفت: با وزارت ورزش نشستیم و به جمع‌بندی‌هایی رسیدیم و مکاتبه محرمانه با فدراسیون جهانی داشتیم. از فدراسیون جهانی راهکار خواستیم و منتظر پاسخ‌ آنها هستیم. ضمن اینکه درباره اعزام رشته ژیمناستیک، تیم چهار نفره‌ای را امیدوارانه می‌فرستیم. رئیس فدراسیون هم در جلسه با ما توضیح داد که امید به مدال دارند. این امید از طرف مرکز نظارت هم وجود دارد.

پیش از این هم علی رغبتی مشاور ورزش و جوانان گفته بود: تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که موضوع ژیمناستیک حل و فصل شود البته اگر فدراسیون جهانی نظر دیگری داشته باشد تلاش خواهیم کرد با کمترین هزینه با آنها به یک اتفاق نظر برسیم.

این امیدواری وجود دارد که با تغییرات صورت گرفته در وزارت ورزش و انتخاب کیومرث هاشمی به عنوان سرپرست وزارتخانه، مشکلات فدراسیون ژیمناستیک نیز با تعامل حل شود چرا که در بازی‌های آسیایی ورزشکارانی می‌توانند اعزام شوند که لایسنس داشته باشند. 

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =