آخرین اخبار

مرادی: بجای تزریق ناامیدی به والیبال باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم

نایب رئیس فدراسیون والیبال گفت:بجای تزریق ناامیدی به والیبال باید تلاش‌مان را برای موفقیت بیشتر کنیم.

اشتراک گذاری
11 مرداد 1402
کد مطلب : 6556

وحید مرادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد تغییرات در کادر فنی تیم ملی والیبال پس از رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ اظهار داشت: همانطور که قبلا اعلام کرد بودیم تغییراتی در کادر فنی تیم ملی ایجاد شد. اکبر محمدی، سرپرست تیم ملی جای خود را به مصطفی کارخانه داد. حسین خوریانی و محمود افشاردوست هم از جمع کادر فنی جدا شدند. امین علی اکبری به عنوان آنالیزور تیم ملی انتخاب شد؛ پاول و یاناس هم کار خود را در تیم ملی ادامه خواهند داد.

وی درخصوص اینکه چه کسی جایگزین محمود افشاردوست خواهد شد، ادامه داد: یک سری نکات وجود دارد مبنی بر اینکه برای مسابقات بازی های آسیایی با محدودیت هایی روبرو هستیم و به همین دلیل جانشینی برای افشاردوست انتخاب نکرده ایم. کادر فنی با همین نفرات به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی به کار خود ادامه خواهد داد و فعلا خبری از حضور مربی خارجی نخواهد بود. ضمن اینکه در این راستا هیچ توافقی هم صورت نگرفته است.

نایب رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: می خواستیم یک مربی سطح اول خارجی به جمع کادر فنی اضافه کنیم که پذیرفتن این موضوع برای مربیان بزرگ دنیا شاید کمی سخت باشد. سیاست فدراسیون والیبا این است که از مربی ایرانی حمایت کند و گزینه خارجی به عنوان دستیار به کادر فنی اضافه شود.

مرادی در پاسخ به این سوال که وقتی تیم ملی مشکل فنی داشت و نتایج خوبی کسب نکرده بود، چرا سرپرست تیم تغییر کرده است، تصریح کرد: در نتایج یک تیم مجموعه ای از عوامل تاثیرگذار هستند. اکبری محمدی زحمات زیادی برای تیم ملی کشید، اما در این مقطع فدراسیون تصمیم گرفت که یک فرد والیبالی تر در کنار تیم باشد تا تعامل بهتر و بیشتری برقرار شود.

وی افزود: اتحاد و شور در تیم ملی خیلی موثر است. همه افراد انتقادهای فنی داشتند، اما اگر شما هم بودید توضیحاتی را برای کسب این نتایج داشتید، اما در مجموع فدراسیون اعتقاد دارد که تیم ملی تاکنون امسال عملکرد موفقی نداشت و البته این شرایط برای بسیاری ا تیم های رخ می دهد، پس نباید ناامیدی را به جامعه تزریق کرد، بلکه باید بیشتر تلاش کنیم تا شرایط تغییر کند.

نایب رئیس فدراسیون والیبال درمورد انتخاب کاپیتان تیم ملی از بین محمد موسوی و میلاد عبادی پور، خاطرنشان کرد: این دو بازیکن از بزرگترین بازیکنان جهان والیبال هستند. موسوی به عنوان کاپیتان تیم ملی انتخاب شده است. پیش از این هم اگر حضور ذهن داشته باشید شاهد بودیم که عبادی پور کاپیتانی را به محمد موسوی تقدیم کرد و اینکار یعنی احترام به بزرگتر در تیم مل وجود دارد. با این حال این روزها موسوی به مصدومیت کوچکی که دارد در تمرینات حضور پیدا می کند و ممکن است کادر پزشکی برای مسابقات پیش رو به وی استراحت بدهد که اگر این اتفاق رخ دهد عبادی پور کاپیتان تیم ملی در ارومیه خواهد بود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =