آخرین اخبار

دبیر: سجادی خیلی به کشتی کمک کرده است

رئیس فدراسیون کشتی پس از دریافت حکمش از وزیر ورزش آخرین وضعیت کشتی را به وزیر ورزش گزارش داد.

اشتراک گذاری
03 مرداد 1402
کد مطلب : 6363

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درخصوص وضعیت آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد کشورمان اظهار داشت: تیم‌های ما در اردو هستند و تیم ملی کشتی فرنگی به اردوی شیراز رفته است و تیم ملی کشتی آزاد هم در خانه کشتی شهید صدرزاده در اردو هستند. تیم ملی نوجوانان و جوانان آزاد و فرنگی کشورمان نیز در کمپ حاج قاسم سلیمانی حضور دارند. در حال حاضر حدود ۲۰۰ نفر در اردوی‌های تیم ملی تمرین می‌کنند و این اوج کار ما برای آماده‌سازی است.

او ادامه داد: چند روز دیگر مسابقات جهانی نوجوانان را در ترکیه داریم و در مردادماه تیم ملی جوانان در اردن به رقابت خواهد پرداخت. تیم ملی بزرگسالان نیز برای مسابقات جهانی به صربستان خواهد رفت و برنامه‌ریزی کادر فنی این است که برای بازی‌های آسیایی، تیم کشتی با چند تغییر به میدان برود. بحث بر سر این است که ما از صربستان به چین برویم یا از صربستان به کشورمان برگردیم بعد به چین برویم. این یک بحثی است که کادر فنی کشتی قرار است به من گزارش دهد. 

دبیر تاکید کرد: در جامعه کشتی اولویت، المپیک و مسابقات جهانی است. دیدگاه همه کشتی‌گیرها از قدیم تا الان همین بوده است و در مسابقات جهانی صربستان، بحث برای کسب سهمیه المپیک است. در مسابقات جهانی کار برای کسب سهمیه المپیک هموارتر است و پس از مسابقات جهانی، ۸۰ درصد تیم اصلی به بازی‌های آسیایی می‌رود و تغییر در چند وزن است که تفاوت کشتی‌گیرها خیلی فاحش نیست. 

رئیس فدراسیون کشتی درخصوص وضعیت کشتی کشور خاطرنشان کرد: روزی که ما به فدراسیون کشتی آمدیم، ۳۰ هزار کشتی‌گیر داشتیم و این یک فاجعه بود اما امروز، ۴۰۰ هزار کشتی داریم. این یعنی زیرساخت‌های کل کشور تکان خورده است و باشگاه‌ها زیاد شده است. طبیعی است با این تعداد، کشتی‌گیرهای بهتری انتخاب خواهد شد.

وی افزود: دید ما روی نونهالان و نوجوانان خیلی مثبت است و پیگیر هستیم و رده‌های سنی برای ما مهم است. با وزن کم کردن در نونهالان و نوجوانان به شدت مخالف هستم و با مربیان در صورت تخلفی در این حوزه به شدت برخورد می‌کنیم. ما سال گذشته در تمام رده‌های جهانی قهرمان شدیم و در بزرگسالان دوم شدیم. با این وجود، نگاه ما به المپیک است. 

او در پایان درخصوص جلسه‌ای که با سجادی، وزیر ورزش و جوانان داشت، گفت: ما جلسه خوبی با سجادی داشتیم و پس از گرفتن حکم، برنامه‌ها را تا المپیک پاریس مشخص کردیم. ایشان آدم حرفه‌ای است و ورزش حرفه‌ای کرده است. طبیعی است که ما درخصوص برنامه‌هایمان به یک آدم غیرورزشی باید ۳ ساعت توضیح بدهیم اما با ایشان طی ۵ دقیقه صحبت‌های لازم را رد و بدل کردیم. 

وی افزود: سرمربی تیم‌های ما، اکثرشان شاگرد سجادی از نظر علمی و بدنسازی بودند چون بهترین بدنسازهای دنیا، دوندگان هستند. سجادی خیلی به ما کمک کرده است و در ساختن فدراسیون و شکل دادن کمپ‌های تیم ملی و حمایت‌هایی که صورت گرفت، بسیار توجه داشتند. سجادی خیلی به کشتی کمک کرد و آدم باید خیلی بی‌معرفت باشد که به این مسائل توجه نکند. امیدواریم که کل کاروان ایران در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه را کسب کند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =