آخرین اخبار

شمس: نظر شمسایی قابل احترام است، اما تصمیم وی قهرمانی را از ایران گرفت

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت: به نظر من نباید از روز اول روی شعار جوانگرایی تاکید زیادی می‌شد و گفتن این حرف اشتباه بود.

اشتراک گذاری
03 مرداد 1402
کد مطلب : 6350

حسین شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد حضور تیم ملی فوتسال امید کشورمان در مسابقات کافا ۲۰۲۳ اظهار داشت: همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌کردیم این تیم برای بار اول است که دور هم جمع شده و به عنوان تیم امید به مسابقات کافا اعزام شدند.

وی گفت: معدل سنی این بازیکنان ۲۲.۸ است و با توجه به جوان بودن این تیم کارمان در بازی اول به مشکل برخورد. شش بار توپ به تیر دروازه ترکمنستان برخورد کرد و تیم حریف توانست از چندین موقعیت خود ۲ گل را به ثمر برساند. شکست در بازی اول همیشه یک امر طبیعی است، اما تیم ترکمنستان در این سال‌ها پیشرفت خوبی داشته و در دفاع و ضدحمله عالی بوده است؛ البته بچه‌های ما هم خوب بودند، اما توپ آنها گل نمی‌شد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال درمورد بازی تیم امید مقابل قرقیزستان گفت: بچه‌های ما خوب بودند. در نیمه اول کارمان گره خورده بود، اما در نیمه دوم دروازه‌بان ما توانست گل اول را بزند. باید فیلم بازی را ببینیم که چه اتفاقی افتاده که دروازه‌بان توانسته گل بزند.

وی افزود: من فکر می‌کنم باخت بازی اول فراموش شده و از این به بعد این تیم به دنبال قهرمانی است. از نظر من ایران و  یا ازبکستان قهرمان این تورنمنت می‌شوند. حضور در تورنمنت کافا تجربه خوبی برای جوانان کشورمان است که بتوانند در آینده به تیم ملی بزرگسالان کمک کنند.

شمس در پاسخ به این سؤال که آیا به نظر شما شعار جوانگرایی از روز اول درست بوده یا خیر، تصریح کرد: به نظر من نباید از روز اول روی شعار جوانگرایی تاکید زیادی می‌شد و گفتن این حرف اشتباه بود. تیم ملی بزرگسالان کشور متشکل از تمام بزرگسالان شایسته اول آن کشور است. اصغر حسن‌زاده در حال حاضر به عنوان گرانترین بازیکن و مهدی جاوید دومین بازیکنان گران ایران هستند، پس می‌توان به سن بازیکن توجه نداشته باشیم. همیشه تلفیقی از باتجربه‌های کشور و بهترین‌ها و چند جوان می‌توانند تیم ملی یک کشور را تشکیل دهند. وقتی که گرانترین‌ها و بهترین‌ها در تیم ملی حضور ندارند این موضوع سؤال برانگیز و جای حرف بسیار دارد.

شمس افزود: به اعتقاد من سال گذشته هم نباید این شعار داده می‌شد. من در رابطه با این موضوع و حضور اصغر حسن‌زاده و مهدی جاوید با شمسایی صحبت کردم و گفتم اینها در آسیا می‌توانند به تیم کمک کنند. درهر صورت سرمربی تیم ملی تصمیمی گرفته بود و آن تصمیم قابل احترام برای همه بود. اما متأسفانه این تصمیم باعث شد ما قهرمانی جام ملت‌ها را بعد از چند سال از دست بدهیم و اگر در بازی فینال چند بازیکن باتجربه داشتیم به راحتی می‌توانستیم ژاپن را شکست دهیم.

وی گفت: به نظر من اصلاً نباید به روی سن بازیکن و شناسنامه آنها توجه کرد. باید ببینیم چه کسانی شایسته‌ترین در لیگ هستند و آنها را به تیم ملی دعوت کنیم. جوانگرایی یعنی همین که تیم ملی امید در مسابقات کافا حضور دارد. ما باید همیشه دو تا سه تیم آماده داشته باشیم تا اگر سرمربی تیم ملی به بازیکنی نیاز داشت بتواند از آنها استفاده کند. به نظر من حضور بازیکنان باتجربه و پا به سن گذاشته و در صورتی که شایستگی داشته باشند منعی ندارد در تیم ملی حضور داشته باشند و شمسایی می‌تواند از این بازیکنان استفاده کند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که نظر شما در رابطه با تعلیق لیگ برتر چیست، اظهار داشت: با توجه به جام ملت‌های آسیا که به تعویق افتاده و قرار است در فروردین برگزار شود، تصمیم سازمان لیگ تصمیم درستی گرفته به گونه‌ای که در اسفندماه ما بتوانیم لیگ را به اتمام برسانیم. ما اگر لیگ برتر را زودتر شروع می‌کردیم در بهمن یا دی‌ماه به اتمام می‌رسید و این موضوع به ضرر تیم ملی بود و اینکه بازی‌های آسیایی در فروردین قرار است برگزار شود سه ماه بازیکنان بدون مسابقه بودند و این می‌توانست به تیم ملی آسیب برساند، اما حالا که اسفندماه اتمام لیگ است همه بازیکنان در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند و ما یک ماه فرصت داریم در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =