آخرین اخبار

تجمعات هواداری مقابل باشگاه‌ها؛ به نام مردم به کام جریان‌ سازها

برخی اتفاقات در تجمعات به ظاهر هواداری، به نظر می‌رسد با هدف دیگری رخ می‌دهند.

اشتراک گذاری
25 تیر 1402
کد مطلب : 6189

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، باشگاه استقلال طی سال‌های اخیر به خصوص یک سال گذشته به شدت درگیر مسائل مدیریتی بوده و چالش‌های زیادی را هم پشت سر گذاشته است.

ضعف مدیران قبلی آبی‌ها در این مدت همواره بهانه‌ای برای تجمعات هواداران بوده اما با کمی تحقیق می‌توان متوجه شد که اغلب این افراد منسوب به جریانات فضای مجازی و گردانندگان آن‌ها و به نوعی هوادارنما هستند.

دلیل اثبات این مساله نیز هجمه‌های شدید اخیر علیه علی خطیر است که به تازگی در راس امور مدیریت باشگاه قرار گرفته، این در حالیست که خطیر مدت زیادی نیست به عنوان سرپرست مدیرعاملی معرفی شده و طبیعی است که کار سختی در تامین منابع مالی و حل مشکلات تیم داشته باشد.

این رفتار متاسفانه مورد جدیدی نیست و همیشه تعدادی چهره ثابت در تجمعاتی که اصلا به نظر نمی‌رسد مردمی و به اصلاح خودجوش باشند، حضور دارند.

در کل، تجمعاتی که به نام مردم و هواداران استقلال یا حتی پرسپولیس مقابل این باشگاه‌ها برگزار می‌شوند، چیزی به جز زحمت و دردسر برای این دو باشگاه پرطرفدار ندارند. از یک طرف باعث آشفتگی بیشتر در سطح مدیریت می‌شوند و از سویی اتفاقاتی که بعضا فیلم و عکس آن‌ها نیز منتشر می‌شود، به اعتبار و حیثیت آن باشگاه ضربه می‌زند.

روز گذشته مقابل باشگاه استقلال، اصرار عجیب یک هوادار برای پیدا کردن علی خطیر در صندوق عقب خودرو، سوژه‌ای شد تا حداقل در فضایی مجازی هجمه‌های بیشتری علیه آبی‌ها به وجود بیاید و حتی مجموعه این باشگاه نیز مورد تمسخر قرار بگیرد.

 

 

این قبیل رفتارها قطعا از جانب یک هوادار دلسوز که نگران موفقیت تیم محبوبش است، سر نمی‌زند چرا که هوادار واقعی در هر حالت و شرایطی راضی به تمسخر نام استقلال یا پرسپولیس نیست.

ایجاد هجمه علیه سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال و طرح این موضوع که در صندوق عقب خودرو پنهان شده، مسلما در وهله اول باعث خدشه دار شدن برند این باشگاه می‌شود اما به نظر می‌رسد در این ماجرا هیچ مصلحتی از نام استقلال در نظر گرفته نشده و تنها به هدف تحت فشار قراردادن علی خطیر رخ داده است. 

متاسفانه خط‌دهی جریان سازهای مجازی که در هر دوره‌ای به تحت فشار قراردادن مدیران مختلف می‌پردازند، نقش پررنگی در این رفتارها و اقدامات دارد. اقداماتی که علی الظاهر از سوی مردم و دلسوزان تیم مردمی سر می‌زند اما در باطن ماجرا می‌توان سفارشات و توصیه‌های پشت پرده را نیز پیدا کرد.

از مسئولان تصمیم گیرنده وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و خود دو باشگاه انتظار می‌رود برای جلوگیری از خدشه دار شدن برند تیم مردمی، دقت و نظارت بیشتری داشته باشند تا در کنار مشکلات ریز و درشت سرخابی‌ها، این قبیل رفتارهای مشکوک و عجیب غریب باعث زیر سوال رفتن تیمی که هواداران میلیونی و بی شماری دارند، نشود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =