آخرین اخبار

دبیرکل جامعه روحانیت: واجب‌تر از حفظ نظام نداریم

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت:مشارکت بالا برای کشور لازم است، چون دشمنان را دفع می‌کند، لذا باید در انتخابات مشارکت بالا با همه طیف‌ها و سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها شکل گیرد.

اشتراک گذاری
18 تیر 1402
کد مطلب : 6057

دبیرکل جامعه روحانیت: واجب‌تر از حفظ نظام نداریم
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ مهر نوشت: حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در نشست شب گذشته (شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲) دبیران کل احزاب مرتبط با شورای وحدت، گفت: جامعه روحانیت مبارز به وحدت نیرو‌های ارزشی و انقلاب اعتقاد دارد و خالص سازی را درست نمی‌داند.

وی افزود: آمار‌ها گویا است. در انتخابات مجلس گذشته از ۶۱.۸ درصد مشارکت به ۴۳ درصد رسیدیم که آمار‌ها در تهران به ۱۸ درصد رسید. متأسفانه در انتخابات ریاست جمهوری هم شاهد کاهش مشارکت بودیم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به سرد بودن فضای انتخاباتی در حال حاضر، اظهار داشت: شرایط مشارکت در انتخابات در آینده بهبود خواهد یافت.

وی با اشاره به برخی نظرات در خصوص بیان واقعیت‌ها و مشکلات اقتصادی به مردم، تصریح کرد: مردم می‌گویند ما مدیرانی می‌خواهیم که با همین امکانات اقتصادی حاضر بتوانند شرایط را مدیریت کرده و مشکلات را حل کنند.

وی با تأکید بر لزوم مشارکت بالا در انتخابات امسال، گفت: اگر قبول داریم مشارکت بالا برای کشور لازم است و اقتدار بالا ایجاد کرده و دشمنان را دفع می‌کند، پس باید توجه کنیم این بحث جدی است و باید در انتخابات مشارکت بالا با همه طیف‌ها و سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها شکل گیرد.

حجت الاسلام پورمحمدی بیان داشت: باید به جای اهمیت دادن و پذیرش پیروزی جناح و گروه خود، پیروزی نظام را در نظر بگیریم و بپذیریم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: از حق امیرالمومنین بالاتر نداریم، اما حضرت برای اینکه اسلام بماند از تثبیت جایگاه خود عبور کردند. ضمن آنکه در نظام واجب‌تر از حفظ آن نداریم لذا اینکه گروهی می‌گویند اگر غیر از ما حاکم شود نظام آسیب می‌بیند، این نه نظر امام راحل و نه نظر مقام معظم رهبری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =