آخرین اخبار

کشف حجاب ریشه در سیاست انگلیسی‌ها دارد/ روسای قوای سه‌گانه از کشف حجاب ناراحتند

امام جمعه موقت تهران درباره مساله حجاب با بیان اینکه کشف حجاب ریشه در سیاست انگلیسی‌ها دارد و اولین کسانی که این مساله را دامن زدند بهاییان بودند، گفت:، اما این‌ها مواجه شدند با زنان اصیلی که دست از صیانت و حجاب خود برنداشتند.

اشتراک گذاری
16 تیر 1402
کد مطلب : 6004

کشف حجاب ریشه در سیاست انگلیسی‌ها دارد/ روسای قوای سه‌گانه از کشف حجاب ناراحتند
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ امام جمعه موقت تهران درباره عضویت ایران در سازمان شانگ‌های گفت که این اتفاق نقطه عطفی بود در دولت سیزدهم و با روی کار آمدن یک سید خدا به دست آمد و در جنبه‌های مختلف دیپلماسی سیاسی و بین المللی و اقتصادی گشایش ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه روح و جان و حقیقت و ضمانت اجرا و بقای دین ولایت امیرالمومنین (ع) است، گفت: روز غدیر روز همه انبیاء است. امروز روز بیعت با، ولی امر است تا روز قیامت. حیات این روز به حضور مردم در صحنه و بیعت با، ولی امرشان ارتباط دارد. ولایت امیرالمومنین (ع) تداوم ولایت پیامبر اکرم است و همین طور ولایت فقیه تداوم حرکت انبیاء است. اگر امیرالمومنین (ع) در میان ما بود دست در دست او می‌گذاشتیم و با او بیعت می‌کردیم، اما افسوس در غدیر نبودیم.

وی ادامه داد: امروز پرچم غدیر به دست آیت الله العظمی امام خامنه‌ای است و من با شما هم صدا می‌شوم و می‌گویم «ما همه سرباز توییم خامنه ای».

صدیقی در ادامه با اشاره به مراسم‌های مربوط به روز عیدغدیر گفت: برنامه‌ها و همایش‌های گسترده و پر تعدادی در سراسر کشور برگزار شد. هر خانه یک اطعام و یک پرچم و یک جشن را برگزار کردند و همان ساز و کاری که برای اربعین استفاده کردند ان‌شاءالله برای روز غدیر هم پیش بگیریم.

امام جمعه موقت تهران گفت: بیعت با، ولی فقیه را در عالم معنا بین خود و، ولی خود تجدید کنید. آنکه از همه به معصومین نزدیک بود امام خمینی (ره) بود و امروز الگوی ما در تمام شئونات، مولای ما امام خامنه‌ای است.

وی درباره عضویت ایران در سازمان شانگ‌های گفت که این اتفاق نقطه عطفی بود در دولت سیزدهم و با روی کار آمدن یک سید خدا به دست آمد و در جنبه‌های مختلف دیپلماسی سیاسی و بین المللی و اقتصادی گشایش ایجاد کرد. ایران در کنار قدرت‌های شرقی در چارچوب یک سیاست متوازن پذیرفته شد و اخیرا هم عضویت ما در سازمان شانگ‌های دائمی شد که دارای برکات و مصالح ملی و عزت کشور است.

صدیقی درباره حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به منطقه جنین اظهار کرد: خوشبختانه مقاومت جانانه مردم فلسطین کاری کرد که نتانیاهوی بی شعور که تلاش داشت با حمله به مرکز ثقل مقاومت، یک پوشش سیاسی برای آرام کردن داخل خودش ایجاد کند، شکست خورد.

امام جمعه موقت تهران درباره مساله حجاب با بیان اینکه کشف حجاب ریشه در سیاست انگلیسی‌ها دارد و اولین کسانی که این مساله را دامن زدند بهاییان بودند، گفت:، اما این‌ها مواجه شدند با زنان اصیلی که دست از صیانت و حجاب خود برنداشتند. در زمان قاجار و وقتی در دوره رضاخان دستور کشف حجاب آمد تا مدت‌ها میلیون‌ها بانوی ایرانی جرات نداشتند از خانه بیرون بیایند و اوج ددمنشی کشف حجاب این بود که دست به تخریب خانواده زدند و حرام زادگی توسعه پیدا کرد که اثرات آن را در جنگ‌ها دیدیم.

صدیقی ادامه داد: کانون خانواده از هم پاشیده شد و رضاخان با سر نیزه چادر و عمامه‌ها را برداشت، اما سپس با قیام خراسان مواجه شد با جسارت به حریم امام رضا (ع) هزاران زن و مرد را به خاک و خون کشید و حرمت و حریم حرم و خانواده‌ها را شکست.

خطیب جمعه تهران افزود: وقتی دیدند با سر نیزه و زور نمی‌توانند چادر از سر زنان بردارند به سمت کار‌های فرهنگی آمدند، اما بدانید مساله کشف حجاب مساله فردی نیست و از احکام سیاسی و عمومی است. حجاب اعلام اجتماعی بودن بانوان است؛ حجاب که در خانه موضوعیت ندارد! وقتی به خاک‌مان تعرض شد این همه شهید و قربانی دادیم در جنگ. حالا مساله تعرض به خانواده است.

صدیقی گفت: مسئولان ما تا جایی که با رییس جمهور و روسای قوای قضاییه و مقننه در ارتباطم می‌گویند از وضع پیش آمده که از سوءاستفاده‌های مرموزانه آشوبگران بود، ناراحتند.

وی گفت: سه گروه هستند که به بی حجابی دامن می‌زنند؛ یک گروه مزد می‌گیرند که در میان آن‌ها بهایی‌ها هستند و از خارج به آن‌ها پول می‌دهند برای عادی کردن کشف ححاب. گروه دوم بچه‌های غافلند، که نمی‌دانند این مساله قانون کشور و موضوع صریح قرآن است و بیش از یک میلیارد به آن پایبند هستند و از الزامات اجتماعی بانوان است و این حیا و کرامت اخلاقی است و مانع رشد اجتماعی هم نیست.

خطیب جمعه تهران گفت: توقع است قاطبه زنان مومنه و با شرافت ایران که کشف حجاب را اهانت به خود می‌دانند، به این مساله حساس باشند و در هر محله‌ای برنامه خاصی برای کسانی که نمی‌دانند و آگاه نیستند داشته باشند، اما با محبت و نوازش.

وی ادامه داد:، اما دستگاه‌های ما باید برای شبکه‌های معاند که در این خصوص فعال هستند برنامه داشته باشند.

صدیقی اظهار کرد: گروه سوم هم تابع باد هستند و یک نوع لجاجتی دارند و می‌خواهند خودی نشان دهند که برای آن‌ها هم آموزش و پروش و دانشگاه و حوزه علمیه و … و شبکه‌های مجازی با همه امکانات باید کار کنند و با انگلیس حرام زاده و بهاییت مقابله شود تا بیش از این امام زمان ما ناراحت نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =