آخرین اخبار

اشغال سفارت سوئد در بغداد در اعتراض به هتک حرمت قرآن

معترضان عراقی و طرفداران مقتدی صدر در اعتراض به هتک قرآن با سردادن شعار آری به اسلام و همچنین شعار علیه همجنسگرایی سفارت سوئد در بغداد را اشغال کردند.

اشتراک گذاری
09 تیر 1402
کد مطلب : 5857

اشغال سفارت سوئد در بغداد در اعتراض به هتک حرمت قرآن

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ صد‌ها نفر از شهروندان عراقی در محکومیت آتش زدن قرآن کریم در برابر یک مسجد در استکهلم پایتخت سوئد، در برابر سفارت این کشور در بغداد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خبرگزاری شفق نیوز گزارش داد که این افراد در منطقه «الصالحیه» در مرکز بغداد، دست به اعتراض زدند و خواستار اخراج سفیر سوئد شدند. در حال حاضر، تعداد معترضان در حال افزایش است و برخی از منابع خبری از جمله شبکه خبری العهد از ورود شهروندان عراقی به داخل ساختمان سفارت سوئد خبر دادند.

العهد همچنین خبر داد که کادر سفارت سوئد هم از ترس معترضان، سفارت را ترک کردند. این در حالی است که خبرگزاری رسمی عراق و سایر منابع رسمی، فرار کارکنان سفارت سوئد را تأیید نکرده‌اند.

روز گذشته بود که یک پناهنده در سوئد، قرآن را پاره کرد و آن را آتش زد. پلیس سوئد هم پیش از این گفته بود که تظاهراتی برگزار خواهد شد که افراد حاضر در آن، قصد دارند در خارج از مسجد استکهلم، همزمان با عید قربان، قرآن کریم را آتش بزنند.

چراغ سبز این جنایت شنیع از سوی دادگاه تجدید نظر سوئد صادر شد. دو هفته پیش، پلیس سوئد گفته بود که قرار است دو تظاهرات در استکهلم برگزار شود و در آن، قرآن کریم آتش زده خواهد شد و پلیس مخالف صدور مجوز این تظاهرات‌ها است، ولی دادگاه مذکور این درخواست پلیس را رد کرد.

باسم العوادی سخنگوی دولت عراق این اقدام را که از سوی یک تبعه این کشور صورت گرفت، به شدت محکوم کرد. العوادی با بیان اینکه این اقدام فقط از سوی کسانی صورت گرفته است که روان بیماری دارند، گفت که این جنایت، احساسات میلیون‌ها مسلمان را جریحه‌دار کرده است.

وی با بیان اینکه دولت‌های اروپایی به بهانه آزادی بیان، اجازه می‌دهند چنین جنایاتی صورت گیرد، تأکید کرد، این اقدامات، نوعی نژادپرستی و تشویق به خشونت است. وزارت خارجه عراق هم گفت که مسئولان سوئد به این فرد اجازه دادند این جنایت را مرتکب شود و بدین ترتیب، اهانت بزرگی به مقدسات مذهبی کردند.

منبع: شفق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 7 =