آخرین اخبار

تغییر شهردار یا اصلاح چهره شهر؛ اعضای شورای شهر یاسوج به دنبال چه بودند؟

مهمتر از تغییر شهردار تغییر در سر و شکل شهر برای مردم یاسوج اصل مهم و اساسی است و باید شهر هر چه سریع‌تر تغییراتی را به خود ببیند.

اشتراک گذاری
05 تیر 1402
کد مطلب : 5792

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ سرانجام پس از حاشیه‌های فراوان، کش و قوس ها و بگو مگو های زیاد شهردار یاسوج عطای مدیریت در شهرداری را به لقایش بخشید و بنا به گفته خودش برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داد.

هر چند که حرف و حدیث در مورد کنار رفتن شهردار یاسوج زیاد است و عده‌ای معتقدند که به بهانه انتخابات محترمانه برای جلوگیری از برکناری توسط اعضای شورا از شهرداری کنار رفته است اما با کنار رفتن نستهن مقدم از مدیریت شهری یاسوج نمی‌توان گفت همه مشکلات برطرف شده و یا خواهد شد.

یاسوج؛ روستای بزرگ یا مرکز یک استان؟

شهر یاسوج آنچنان در مشکلات فرو رفته که رفع همه آنها کار یک روز دو روز و یک سال و دوسال نیست و باید همه نیروها و ظرفیت‌ها و امکانات پای کار بیایند تا یاسوج سر و شکل شهری پیدا کند.

یاسوج همان مرکز استانی است که گاه به عنوان یک روستای بزرگ از آن نام برده می شود و از بالا تا پایین آن را که نگاه کنیم غرق در نازیبایی و کارهای انجام نشده است.

پس از کنار رفتن مقدم از مدیریت شهری یاسوج نوبت به سرپرستی سجاد بهرامی رسید تا این جوان بتواند خودی در فضای مدیریتی نشان دهد و تغییری هر چند ظاهری ایحاد کند شهری که مردم از وضعیت آن در همه زمینه ها ناراضی هستند.

حاشیه‌ها و جنگ و جدل‌ها برای تغییر شهردار یا دگرگونی شهر؟

اما سخن اصلی امروز با اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج است همان ۷ نفر که برای تغییر در مدیریت شهری یاسوج و رفتن یا نرفتن نستهن مقدم حاشیه‌های زیادی داشتند بگو مگو های زیادی میان آنها صورت گرفت و شاید اکنون ارتباط چندانی میان برخی از آن‌ها وجود نداشته باشد.

به هر حال پس از رفتن نستهن مقدم از متولیان شهری یاسوج انتظار است که هر چه سریعتر برخی مشکلات ظاهری مانند تمیز کردن معابر و جوی‌های آب و یا هرس کردن چمن‌ها و یا پاک کردن شهر از پلشتی‌ها را به سرعت انجام دهند.

به هر ترتیب پرسش اصلی از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج این است که آیا تنها به دنبال تغییر شهردار بودند و یا اینکه بیش از هر چیز تغییر در شهر را دنبال می‌کردند.

بی‌گمان مهمتر از تغییر شهردار تغییر در سر و شکل شهر برای مردم یاسوج اصل مهم و اساسی است و باید شهر هر چه سریع‌تر تغییراتی را به خود ببیند.

اولویت اول شورای شهر پس از تغییر شهردار یاسوج چیست؟

در همین خصوص بهنام عباس‌نژاد منتخب اول مردم یاسوج در شورای شهر در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با تغییر شهردار قطعاً بعضی از افرادی که در جایگاه‌های مختلف در شهرداری مشغول به کار هستند باید رویه خود را تغییر دهند تا سر و شکل شهر از وضعیت کنونی خارج شود.

وی در ادامه با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم انتظار دارم همه روسای سازمان ها و معاونین در روند خدمت خود تغییر ایجاد کنند گفت: همه آنها باید پای کار بیایند تا بتوانیم مردم را نسبت به وضعیت گذشته و نارضایتی‌ها راضی کنیم.

عضو شورای شهر در ادامه در پاسخ به این سوال که مهمترین کاری که باید اکنون صورت گیرد چیست؟ اظهار کرد: باید در حوزه درآمدی کار کنیم مطالباتی که روی هم جمع شده باید این مطالبات را بگیریم و از آنها برای خدمت به مردم هزینه کنیم.

عباس‌نژاد گفت: از مردم هم انتظار داریم که در هزینه های شهر به ما کمک کنند عوارض ۱۴۰۱ را تنها با ۱۵ درصد افزایش برای ۱۴۰۲ در نظر گرفتیم تا به مردم کمک شود از آنها انتظار کمک داریم.

برای تغییر در شهر یاسوج چه قدر وقت نیاز است؟

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه فضای سبز هم مشکلات بسیاری از گذشته‌ها وجود داشته و شوک بزرگی به این حوزه وارد شد گفت: امیدواریم چهره شهر در زمینه فضای سبز تغییر کند خوشبختانه اکنون همه پای کار هستند تا این مشکل برطرف شود ممکن است چند وقت طول بکشد اما اعتقاد داریم که تغییر در سر و شکل شهر ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم یاسوج در پارلمان شهری در پاسخ به این سوال که برای خارج شدن از وضعیت فعلی و روبراه شدن وضعیت شهر و سامان بخشیدن به مشکلاتی که وجود دارد چقدر وقت و زمان نیاز دارید گفت: از گذشته‌ها تاکنون در شهر یاسوج کارهایی زیادی بوده که انجام نشده برای کار به دنبال تعامل با همه دستگاه ها هستیم و اگر همه پای کار بیایند قطعاً ظرف یکسال مردم تغییرات اساسی در چهره شهر را مشاهده خواهند کرد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =