آخرین اخبار

مازیار الهامی ازخط شکنی برای حضور جوانان در مسابقات MMA می‌گوید

مبارز ایرانی حاضر در مسابقات MMA گفت: ما چند نفر هستیم که خط شکن حضور در مسابقات MMA هستیم تا راه برای جوانان کشورمان در این مسابقات باز شود.

اشتراک گذاری
05 تیر 1402
کد مطلب : 5790

به گزارش خبرگزاری فارس، مازیار الهامی کاپیتان اسبق تیم ملی کاراته ایران که چندین سال است به عنوان یک فایتر ایرانی در مسابقات MMA مبارزه می کند، روز شنبه سوم تیرماه سال۱۴۰۲ به مصاف نماینده کشور جمهوری آذربایجان رفت و این دیدار در نهایت با رای داوران به سود نماینده آذربایجان تمام شد. الهامی که با سازمان octagon قرارداد دارد، قرار است دو ماه دیگر در این سازمان مبارزه کند.

مازیار الهامی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط فنی مسابقات، اظهار داشت: مسابقات واقعا از سطح فنی بالایی برخوردار بود، سازمان octagon یکی از لیگ های سطح بالا در مسابقات MMA است. در چارچوب مسابقات این لیگ روز شنبه مبارزه بسیار خوبی را با حریفی از کشور آذربایجان داشتم، او یک کشتی گیر بسیار خوب و سطح بالا بود که عنوان زیادی در کشتی کشور آذربایجان کسب کرده و در رشته سامبو نیز عناوین خوبی کسب کرده است. البته من سال ها عضو تیم ملی کاراته بودم و برای همین روی تمرینات کشتی بسیار تمرکز کرده ام، تمریناتی که طی این چند سال در رشته کشتی داشتم، باعث شده که حریفم نتواند از این نقطه قوت خود به خوبی استفاده کند. متاسفانه در پایان داوران به جای اینکه به سود من رای دهند، دست نماینده آذربایجان را بالا بردند. این تصمیم عجیبی بود که داوران گرفتند، اما حاضرین در مسابقه شاهد بودند که من مبارزه خوبی را به نمایش گذاشتم.

وی در ادامه افزود: قرار است یک بار دیگر با هم مبارزه کنیم، او واقعا حریق قلدری بود، اما می‌دانست که کار سختی را مقابل من خواهد داشت و این طور نیست که به راحتی برنده این دیدار شود. حتی در طول تمریناتم، مربی او به صورت ناشناس و پنهانی در حال فیلم گرفتن از تمریناتم بود که بلافاصله مربی ام به این موضوع ورود کرد و اجازه این کار را به او نداد. 

الهامی در پاسخ به این سوال که فعالیت در رشته MMA در ایران چندین سال است که فرا گیر شده، راهکار شما برای اینکه جوانان به درستی پا در این مسیر بگذارند چیست، گفت: نکته اول اینکه، ایرانی ها در رشته های کشتی و ورزش های رزمی در دنیا حرف اول را می‌زنند. ما در رشته هایی مثل کشتی، کاراته، تکواندو، جودو، بوکس، موی تای، ووشو و سایر رشته های رزمی همیشه روی سکوی قهرمانی جهان ایستاده ایم و حتی در بین رشته های المپیکی مدال آوری هم کرده ایم. رشته های رزمی و کشتی ایران در دنیا زبانزد هستند. رشته MMA ترکیبی از رشته های رزمی است، در واقع هرکسی رزمی و کشتی را به صورت حرفه ای آموخته باشد در گام نخست ورود به این رشته می‌تواند موفق باشد.

وی ادامه داد: ما از علم این رشته اطلاعات دقیقی نداریم، اما چون در کشتی و رزمی موفق بوده ایم می‌توانیم در این رشته نیز موفق باشیم. جوانان ما برای اینکه بتوانند در این رشته موفق شوند، باید در کمپ های تمرینی کشورهای روسیه و تایلند که قهرمانان خوبی حضور دارند شرکت کنند. این رشته در کشورمان فوق العاده طرفدار دارد، اما خیلی خوب این رشته از سوی مسئولان مربوطه حمایت نمی‌شود. در حال حاضر بنده و چندین نفر به عنوان خط شکن در این مسابقات حضور داریم تا راه را برای جوانان کشورمان باز کنیم تا با موفقیت در این رشته پرچم ایران عزیز را به نمایش در بیاورند.

مبارز ایرانی حاضر در مسابقات MMA در پاسخ به این سوال که آیا شما در این  سازمان بازهم مبارزه خواهید کرد یا خیر، گفت: بله قرار است بازی دوم من در سازمان octagon دو ماه دیگر برگزار شود. اگر بتوانم بازی بعدی حریفم را شکست دهم بدون شک طبق وعده رئیس این سازمان بازهم با نماینده آذربایجان مبارزه خواهم کرد. در هر صورت من هر زمانی وارد رینگ می شوم تمام تلاشم را می‌کنم تا برای کشورم افتخار آفرینی کنم. در این مسیر سخت پوریا حسن زاده به عنوان مربی کیک بوکسینگ، سجاد محرابی قهرمان بوکس آسیا به عنوان مربی بوکس، سهیل اکبرپور قهرمان جهان در جوجیتسو، حامد ظرافتی به عنوان مربی تغذیه کمک های زیادی به من کردند. محمد سروری هم مثل همیشه یاور ما ورزشکاران بوده و از لحاظ مالی به عنوان اسپانسر به من کمک کرده است. امیدوارم که بتوانم دوماه دیگر با پیروزی مقابل حریفم افتخار آفرینی کنم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دوازده =