آخرین اخبار

ایده‌های جدید و رصد منابع باشگاه‌ها برای برگزاری لیگ کشتی/یاری: عدم ثبات تیم‌ها دلیل قرارداد پایین است

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: هدف اصلی ما در لیگ این است که تیم‌ها ثبات داشته باشند و منافع باشگاه‌ها را هم ببینیم در این صورت است که منافع کشتی هم لحاظ می‌شود.

اشتراک گذاری
27 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 510

حمید یاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره برگزاری مسابقات لیگ کشتی، اظهارداشت: سازمان لیگ با توجه به اهمیتی که کشتی دارد تصمیم گرفت امسال لیگ را در ۳ بخش برتر، دسته اول و پایه (نوجوانان) برگزار کند. باتوجه به برنامه‌ریزی فدراسیون در رده‌های ملی باید مسابقات لیگ زمانی باشد که رویداد بین‌المللی نداشته باشیم.

رئیس سازمان لیگ کشتی، افزود: قرار است لیگ برتر را از نیمه مهرماه بعد از مسابقات جهانی صربستان آغاز کنیم که تا دی ماه ادامه خواهد داشت. لیگ دسته اول در رده سنی زیر ۲۳ سال برگزار می‌شود که با شرایط محدود و در تابستان پیگیری خواهد شد. ما آیین‌نامه‌ای را برای برگزاری مسابقات نوشته‌ایم که به زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود. سعی کردیم آیین‌نامه‌ای را تدوین کنیم که کمترین خطا را داشته باشد.

یاری درباره تسویه حساب باشگاه‌ها با کشتی‌گیرانی که سال قبل در لیگ شرکت داشتند، خاطرنشان کرد: این مشکلات در گذشته هم بود اما الان محدود شده است. در لیگ آزاد و فرنگی ۴ کشتی‌گیر از ۲ تیم مشکل داشتند که من مذاکراتی را داشتم، قرار شد حل شود.

وی با بیان اینکه غیر از شیوه برگزاری، مشکل اصلی در لیگ کشتی عدم ثبات تیم‌هاست، تصریح کرد: باید در کشتی باشگاهداری اتفاق بیفتد نه تیمداری. ما باید منافع باشگاه‌ها را در نظر بگیریم در این صورت منافع کشتی هم لحاظ می‌شود. عدم ثبات تیم‌ها باعث قرارداد پایین در لیگ می‌شود. سال گذشته کشتی‌گیرانی را داشتیم که رایگان مبارزه کردند، از طرفی سیدبندی هم نداشتیم اما امسال منابع باشگاه‌ها را رصد می‌کنیم اگر کم باشد آنها نمی‌توانند در لیگ شرکت کنند.

یاری درباره اینکه برنامه‌هایی که شما طراحی کردید امسال اجرایی نخواهد شد و این برنامه‌ها زمانبر است، یادآور شد: بحث ما این نیست که حتما ۱۰ تیم باید در لیگ حاضر باشند، بلکه می‌توان با ۸ یا ۶ تیم هم لیگ را برگزار کرد. زمانی که اسپانسر نباشد فقط چند باشگاه خاص می‌آیند و میزان سرمایه‌گذاری‌ها هم یکسان نخواهد بود. ما کارها را تا جایی که بتوانیم انجام می‌دهیم، اگر هم نبودیم شرح کاری که داریم را ارائه می‌دهیم. تلاش ما این است در لیگ امسال منابع کنترل شود تا سال به سال مسابقات بهتری داشته باشیم. جامعه کشتی به این نتیجه رسیده با ساماندهی تیم‌ها می‌توان به کشتی کمک کرد.

مسئول سازمان لیگ کشتی درباره اعلام آمادگی تیم‌ها، عنوان کرد: با باشگاه‌ها مکاتبه کردم؛ برخی از تیم‌هایی که سال قبل بودند تمایل دارند امسال هم در لیگ شرکت کنند. ما منتظر بودیم آیین‌نامه تدوین شود تا لیگ را به فراخوان بگذاریم. با استان‌هایی هم که قبلا در لیگ شرکت نکرده‌اند مذاکراتی داشته‌ایم مانند کرمانشاه تا نماینده خوبی در لیگ داشته باشند. هدف اصلی ما این است که تیم‌ها ثبات داشته باشند. پیش از این منافع لیگ به صورت حرفه‌ای دیده نشده و فقط به این فکر بودیم زود مسابقات را تمام کنیم.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =