آخرین اخبار

هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر| کورس قهرمانی استقلال و سپاهان با حریفان نفتی/ آبی‌پوشان مقابل برزیل ایران

رقابت های هفته بیست و هشتم لیگ برتر روز جمعه با انجام ۵ مسابقه آغاز می شود و دو تیم مدعی استقلال و سپاهان به مصاف حریفان نفتی و قعرنشین خود می روند.

اشتراک گذاری
13 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 4927

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سه هفته تا پایان مسابقات بیست و دومین دوره لیگ برتر باقی مانده و سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال در کورس قهرمانی هستند.همین حساسیت باعث بگو ومگوی شدید باشگاه ها بر سر زمان مسابقات  این هفته شد. سپاهان و استقلال مدعی شدند که باید مسابقات همزمان برگزار شود  که در نهایت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام کردند خواهان همزمانی مسابقات هستند اما به دلیل عدم موافقت نهادهای ذی صلاح امکان همزمانی بازی ها وجود ندارد و  رقابت های این هفته در روزهای جمعه و شنبه طبق اعلام قبلی برگزار خواهد شد.

نگاهی به ۵ مسابقه روز جمعه می اندازیم:

نفت مسجدسلیمان – سپاهان اصفهان؛ نبرد جام و بقا

نفت مسجدسلیمان قعرنشین لیگ برتر بخت اندکی برای بقا در لیگ برتر دارد و این تیم دوست داشتنی باید هر سه بازی اخر خود را برنده شود و امیدوار به امتیاز از دست دادن دیگر تیم ها در پایین جدول باشد. سپاهان مدعی قهرمانی هم برای برد به مسجدسلیمان سفر می کند.  تیم اصفهانی هفته گذشته در کمال ناباوری در خانه مقابل ملوان متوقف شد ولی شاگردان مورایس امیدوارند تا فردا مقابل تیم آخر جدول پیروز شوند و  پیکان مثل بازی رفت از پرسپولیس امتیاز بگیرد. 

زردپوشان اصفهانی بعد از استقلال دومین خط حمله زهردار لیگ را با ۴۰ گل زده دارند که فردا مقابل ضعیف ترین خط دفاع لیگ قرار می گیرند. نفت مسجدسلیمان ۵۶  گل خورده است. شاید در شرایط عادی نفتی ها برای گرفتن یک امتیاز بازی می کردند اما فردا مساوی خیلی به سود نفت نخواهد بود و این تیم هم دنبال پیروزی است درست مثل سپاهان اصفهان. در بازی رفت نفت مسجدسلیمان ۴ بر صفر شکست خورد و در این سال ها فقط یکبار نفتی ها توانستند سپاهان را با نتیجه ۳ بر یک شکست بدهند نتیجه ای که دیگر در تاریخ لیگ تکرار نشده است.

در این مسابقه امتیاز از دست دادن برای هر دو تیم گران تمام خواهد شد چه سپاهان که در کورس قهرمانی قرار دارد چه نفتی که در آستانه سقوط است. شهریار مغانلو مهاجم ۱۰ گله تیم سپاهان بهترین فرصت را در این بازی در اختیار داشت که به صدر جدول گلزنان لیگ برسد اما محرومیت او  در این مسابقه باعث خوشحالی سایر مدعیان آقای گلی است.  

ذوب آهن اصفهان – فولاد خوزستان؛ تقابل قرمز و آبی بدون حساسیت

نبرد تیم های هفتم و نهم جدول حساسیت زیادی ندارد البته که مربیان و بازیکنان هر دو تیم برای برد تلاش می کنند اما نکته جالب اینجاست که ذوب آهن اصفهان رده نهمی در صورت برد در جدول از جایش تکان نخواهد خورد و در صورت شکست هم ممکن است یک پله در جدول لیگ سقوط کند و رتبه اش در جدول لیگ دو رقمی شود. فولاد خوزستان رده هفتمی هم که با منصوریان خوب  نتیجه گرفته در صورت پیروزی در همان رده هفتم باقی می ماند ولی اگر بازنده شود نهایتا یک پله سقوط خواهد کرد. 

تقابل دو مربی که سابقه حضور در پرسپولیس و استقلال را دارند از نکات قابل توجه این مسابقه است. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد. تارتار یکی از گزینه های سرمربیگری تیم امید بود که ظاهرا تمایلی به حضور در این تیم ندارد. منصوریان هم با علاقه فراوان امور باشگاه فولاد را دنبال می کند و حتی در فینال لیگ نوجوانان کشوری برای حمایت از قرمزپوشان اهوازی در مسابقه حاضر شد.

ملوان انزلی- مس رفسنجان؛ ادامه شگفتی های قوی سپید خزر؟

ملوان هفته گذشته ارزشمندترین امتیاز لیگ را در اصفهان از سپاهان گرفت و با تساوی یک بر یک مقابل سپاهان هم خود را در جدول لیگ ۲۶ امتیازی کرد و به رده دوازدهم رساند و هم زمینه ساز تغییر بزرگ در صدر جدول شد و  فرمان قهرمانی در لیگ را به دست یحیی گل محمدی سپرد. ملوان اگر فردا مقابل مس رفسنجان هم مثل هفته گذشته بازی کند تیم مس روز سختی را پیش رو خواهد داشت.

مس رفسنجان در حال حاضر ۴۳ امتیاز دارد و روی پله ششم جدول لیگ ایستاده و برای رسیدن به رتبه چهارم لیگ تلاش می کند و می خواهد جانشین تراکتور شود ولی ملوان برای اینکه خیالش بابت بقا در لیگ راحت شود باید حداقل سه امتیاز دیگر بگیرد. بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید ولی شاید ملوان دوباره در لیگ شگفتی ساز شود و در هفته های پایانی با نتیجه ای غیرقابل پیش بینی در کسب سهمیه آسیایی لیگ هم ایفای نقش کند. 

مس کرمان – تراکتور تبریز؛ آسیا یا بقا؟

مس کرمان با سه شکست متوالی و ۲۱ امتیاز در رده چهاردهم جدول لیگ قرار گرفته است و برای اینکه در لیگ برتر ماندگار شود باید هر سه بازی پایانی خود را ببرد چون در صورت لغزش در امتیاز گیری ممکن است صنعت نفت آبادان ۲۰ امتیازی از این تیم سبقت بگیرد. مس در این بازی با تمام توان برای برد بازی خواهد کرد اما تراکتور تبریز ۴۶ امتیازی که در رده چهارهم جدول لیگ ایستاده نمی خواهد سهمیه آسیایی و رتبه چهارمی خود را از دست بدهد به همین دلیل قرمزپوشان تبریزی هم برای برد بازی خواهند کرد. 

بازی رفت دو تیم بدون گل مساوی شد. در حال حاضر رضا اسدی یازده گله در صدر جدول گلزنان است و محمد عباس زاده هم با ۱۰ گل در تعقیب هم تیمی خود است و خط دفاع و دورازه بان مس کار سختی برای مهار بازیکنان گلزن تراکتور دارند.

استقلال – صنعت نفت آبادان؛ تحقق رویای قهرمانی آبی پوشان مقابل برزیل ایران؟

استقلال بعد از باخت دربی در رده سوم جدول لیگ قرار گرفت و در حال حاضر با ۵۵ امتیاز منتظر لغزش پرسپولیس و سپاهان در این سه هفته است تا شاید بتواند دوباره به قهرمانی برسد. آبی پوشان بعد از دربی، در مسابقه ای ۱۲۰ دقیقه ای  یک پیروزی سخت مقابل پارس جنوبی به دست آوردند و فردا در تهران به مصاف تیم صنعت نفتی می روند که برای بقا می جنگد و احتمالا انتحاری بازی خواهد کرد البته مساوی هم ممکن است نفت را به بقا در لیگ برتر امیدوار کند به شرطی که مس کرمان بازهم امتیاز از دست بدهد. 

استقلالی ها می گویند در این سه هفته پایانی امیدوارانه برای برد و سه امتیاز می جنگند و همانطوریکه ۸ امتیاز عقب افتادگی از صدر جدول را جبران کردند دوباره هم ممکن است به صدر جدول برسند، با این حال متاسفانه  قهرمانی استقلال در این لیگ خیلی سودی برایشان ندارد زیرا این تیم از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده و در صورتیکه قهرمان هم شودفقط  به سود تیم های چهارم و پنجم جدول لیگ خواهد بود که احتمالا جانشین استقلال در لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد.  البته هواداران استقلال حتی با وجود این شرایط هم دوست دارند تیم شان قهرمان لیگ شودو آبی پوشان در جام حذفی هم شانس کسب جام دارند.

بازیکنان تیم های ویسی از نظر روحی و روانی شرایط مطلوبی دارند این مربی جوان می داند اگر از استقلال در تهران امتیاز بگیرد ممکن است  تیم صنعت را از سقوط نجات بدهد و شاید آبی پوشان را از کورس قهرمانی خارج کند. بازی رفت را استقلال یک بر صفر برد اما فردا شکست دادن نفت آبادان سخت تر از قبل است چون آنها برای بقا می جنگند و با همین انگیزه مضاعف   توانستند هفته گذشته ۴ بر صفر نساجی را شکست بدهند نتیجه ای که کمتر کسی آن را باور می کرد. نفت از ۵ بازی گذشته با ویسی ۸ امتیاز گرفته که عملکرد خیلی خوبی بوده است.استقلال در این بازی یامگا را در اختیار ندارد بازیکنی که در این فصل خیلی خوب برای استقلال بازی کرد اما در نیمه اول بازی با پرسپولیس دچار مصدومیت شد. 

برنامه مسابقات :

هفته بیست‌وهشتم؛ روز فرهنگ پهلوانی و روز بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج

جمعه ۱۵ اردیبهشت
نفت مسجدسلیمان – سپاهان اصفهان – ساعت ۱۸- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
ذوب‌آهن اصفهان – فولاد خوزستان – ساعت ۱۸- ورزشگاه فولادشهر
ملوان بندر انزلی – مس رفسنجان – ساعت ۱۸- ورزشگاه تختی انزلی
مس کرمان – تراکتور تبریز – ساعت ۱۸- ورزشگاه شهید باهنر کرمان
استقلال -صنعت نفت آبادان – ساعت ۱۸- ورزشگاه آزادی تهران

شنبه ۱۶ اردیبهشت
گل‌گهر سیرجان – آلومینیوم اراک – ساعت ۱۸- ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان
نساجی مازندران – هوادار تهران- ساعت ۱۸- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
پیکان تهران – پرسپولیس- ساعت ۱۸- ورزشگاه متعاقباً اعلام می‌شود

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =