آخرین اخبار

دولت‌ها فضای مجازی را به حال خود رها کرده بودند/ دوگانگی رفتار غرب در فضای مجازی و فیلترشکن

امام جمعه یاسوج گفت: خود غربی‌ها پیام رسان هایی را که موجب بروز مشکلات امنیتی برای آنها می شود از دسترس خارج کرده‌اند که نمونه آن تیک تاک بود.

اشتراک گذاری
08 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 4802

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به آیاتی از سوره مومنون اشاره کرد که می فرماید آن کسی رستگار می شود که مومن آن‌ها ک ایمان به خدا و پیامبر اسلام دارند رستگاری به معنای آن است که انسان وارد بهشت خدا شده و دچار عذاب نمی‌شود، مشرکین و منافقین و مفسدین به بهشت نمی‌روند آنهایی که در نماز خود خشیت دارند وارد بهشت می‌شوند یکی از اوصاف مومنان خشیت در نماز و فهم و معرفت انسان نسبت به خداوند است انسان مومن از هر چیزی که خداوند منع کرده دوری می کند انسان مومن به دنبال کسب معرفت و علم و کار و تلاش بوده و با برنامه‌ریزی زندگی می کند تا هدر رفت در وقت و زندگی نباشد اگر انسان اهل کار و عبادت و تلاش باشند دچار مشکل نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: از صفات مومن پرداخت زکات است دین بر چند پایه استوار است که زکات از پایه‌های دین بوده معمولاً در هر کجا که توصیه به نماز شده توصیه به پرداخت زکات نیز گردیده است اگر کسی زکات واجب خود را پرداخت نکند نماز او هم قبول نیست مومن زکات اموال خود را باید بدهد اگر کسی زکات خود را پرداخت نکند دستور اسلام را رعایت نکرده و مثل کسی خواهد بود که نماز خود را نمی‌خواند.

حسینی گفت: کسی که مستطیع باشد و به حج نرفته گناه کرده است بعضی ها اگر ده متر زمین خود را بفروشند قادر به دو بار سفر حج هستند و اگر کسی مستطیع باشد و به حج نرود از دین اسلام خارج شده و بر دین یهود می‌میرد.

امام جمعه شهر یاسوج در ادامه افزود: فصل برداشت غلات و گندم است امسال بارش های خوبی را شاهد بودیم کشت دیم در مناطق گرمسیری هم رونق خوبی داشته حتماً باید زکات کشت غلات پرداخت شود زکات به مال برکت و مصونیت می بخشد.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود یادآور شد: خدا نکند چشم و دامن انسان ناپاک و آلوده گردد و وارد وادی خطرناک فساد و فحشا شود زیرا در منجلاب غرق می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در سال‌های اخیر ضربه زیادی به جوانان و نوجوانان و مردم زده است گفت: خود غربی‌ها پیام رسان هایی را که موجب بروز مشکلات امنیتی برای آنها می شود از دسترس خارج کرده‌اند که نمونه آن تیک تاک بود فضای مجازی در سال‌های اخیر زندگی مردم را نابود کرده بود و غربی ها هم از این وضعیت بهترین سود را می بردند برای امنیت کشورها هیچ اهمیتی هم قائل نیستند اما جایی که برای خودشان مشکل ایجاد کند فیلتر می‌کنند.

وی افزود: جنگ ترکیبی که علیه نظام جمهوری اسلامی راه انداختند و چه عملیات روانی علیه ملت به راه انداختند تا اخلاق و ناموس و غیرت این ملت را مورد هدف قرار دهند و هنگامی کنترل فضای مجازی صورت گرفت چه سر و صدایی را در داخل و خارج کشور ایجاد کردند کشور را به هم ریختند اما در همین کشورها اگر کسی از فیلترشکن استفاده کند جریمه های بسیار سخت برای او در نظر می‌گیرند چرا که به دنبال امنیت خودشان هستند.

این خطیب جمعه ادامه داد: در بحث ازدواج از هر چهار یا پنج ازدواج یکی و حتی بیشتر به طلاق می انجامد که به خاطر شبکه های انحرافی و خلاف اخلاق است که غیرت دینی را زیر سوال برده است اما هنوز هم نفهمیده‌ایم و می‌گوییم که باید آزاد باشیم.

حسینی یادآور شد: باید در کشور قانون رعایت شود نه اینکه هر کسی به دین و دنیا و ناموس و عزت مردم بتازد از اول دولت ها همه چیز را رها کرده بودند.

وی به روز ملی کار و کارگر اشاره کرد و از زحمات کارگران قدردانی کرد و گفت: انسان برای کار کردن آفریده شده نباید بنشینیم و دهان باز کنیم تا کسی لقمه در دهان ما بگذارد فرهنگ کار در استان ما ضعیف است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به سالروز شهادت آیت الله مطهری و روز معلم اشاره کرد و گفت: همه ما روی سفره معلمان نشسته‌ایم و به برکت وجود و حضور آنهاست که به این درجه رسیده ایم آموزش و تربیت خود را مدیون و مرهون معلمان هستیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =