آخرین اخبار

مبلغ زکات فطریه توسط نماینده ولی‌فقیه کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

میزان زکات فطریه بر پایه قیمت گندم یا برنج ۳ کیلوگرم برای هر نفر است و بر این اساس، میزان زکات فطریه توسط نماینده ولی‌فقیه کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد.

اشتراک گذاری
27 فروردین 1402
کد مطلب : 4497

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج اولین جلسه شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، و اعضای این شورا در دفتر نماینده ولی فقیه با موضوع زکات فطریه برگزار شد.

آیت‌الله سیدنصیر حسینی امام جمعه یاسوج و رئیس شورای زکات استان در این جلسه، گفت: زکات از پایه های دین اسلام است و در قرآن هرجا که امر به اقامه نماز شده امر به ادای فریضه زکات نیز شده است و این نشان از اهمیت زکات دارد. 

وی با اشاره به اینکه نقش زکات در رفع محرومیت و فقر از جامعه اسلامی نقشی آشکار است، افزود: زکات یک واجب الهی است که به واسطه پرداخت آن مشکلات محرومان تاحدوی حل و جبران می شود. 

امام جمعه یاسوج تأکید کرد: پرداخت زکات یک واجب شرعی است که هم کمک می کند به تلاش اقتصادی و هم کمک به مسئولیت پذیری انسان در قبال جامعه اسلامی کمک می کند. 
آیت الله حسینی تصریح کرد: دادن زکات مایه برکت است وقتی یک جامعه ای در آن زکات پرداخت شود برای رفع مشکلات و نیازمندی های آن جامعه، خداوند هم توجه ویژه ای به آن جامعه می کند. 

نماینده ولی فقیه در استان درخصوص زکات فطریه گفت: میزان زکات فطریه بر پایه قیمت گندم یا برنج ۳ کیلوگرم برای هر نفر است.

وی با بیان این که میزان زکات فطریه واجب و با توجه به قوت غالب هر فرد تعیین شده است، افزود: امسال میزان زکات فطریه برای افرادی که قوت غالب آنان گندم است برای هر نفر ۴۵ هزار تومان، برای افرادی که قوت غالب آنان برنج است هر نفر ۱۶۵ هزار تومان است. 

آیت الله حسینی افزود: کفاره عمد هر روز برای یک فرد بر پایه گندم ۷۲۰ هزار تومان و کفاره غیر عمد برای هر روز ۱۲ هزار تومان است. 

وی ضمن تقدیر از کمیته امداد در بحث زکات گفت: باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی و انجام هماهنگی های لازم مسئله فرهنگ پرداخت زکات در جامعه توسعه پیدا کند. 

پایان پیام/ فاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =