آخرین اخبار

ترقه اندازی مدیرعامل در لیگ فوتبال! / عضو مجمع فدراسیون: برکنار هم شوم، درخواست عزل ماجدی را پس نمی‌گیرم

رییس هیات فوتبال یزد توضیحاتی درمورد لغو دیدار شهید قندی با نود ارومیه و همچنین درخواست خود برای برکناری سرپرست فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد.

اشتراک گذاری
22 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 436

امیر فرشاد تفکری بافقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره دلیل لغو دیدار روز گذشته شهید قندی یزد و نود ارومیه در لیگ دسته دوم فوتبال کشورمان، اظهار داشت: در شرایطی که همه چیز آماده و پس از ۲ سال و نیم تماشاگر به ورزشگاه آمده بود، تیم شهید قندی با نیروی انتظامی یزد بابت پرداخت هزینه حضور نیروهای انتظامی در ورزشگاه آزادی به مشکل خورده بود. نیروی انتظامی خواستار دریافت هزینه ۱۰ میلیون تومانی بابت هر بازی شده که باشگاه هم اعلام کرد توان پرداخت این مبلغ را نداریم. ناظر بازی هم گفت تا وقتی نیروی انتظامی در ورزشگاه نباشد، اجازه برگزاری بازی را ندارم.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی با سردار بهدانی‌فر، فرمانده انتظامی استان یزد که بافقی و هم شهری خودم است تعهداتی دادیم تا زمینه حضور نیروهای انتظامی در ورزشگاه فراهم شود. در شرایطی که این موضوع هیچ ارتباطی به هیات فوتبال ندارد و هیات فوتبال وظیفه اش این است که شرایط را به شکلی ایجاد کند که بازی به بهترین شکل برگزار شود. هواداران این را بدانند این مسائل ارتباطی به هیات فوتبال نداشت اما آنها هم از زندگی شان زده و به ورزشگاه آمده بودند. به همین دلیل به خاطر هواداران کارها را پیگیری کردیم. در نهایت با صحبت‌هایی که داشتیم او نیروهایش را به ورزشگاه فرستاد.

رییس هیات فوتبال یزد خاطرنشان کرد: پس از حضور ماموران انتظامی در ورزشگاه صحبت‌هایی رد و بدل شد که سبب ناراحتی فرمانده نیروی انتظامی شد.  به همین دلیل او اعلام کرد همه تماشاگران از ورزشگاه بیرون بروند و پس از تفتیش مجدد داخل بیایند. به همین دلیل هواداران را بیرون کرده و پس از تفتیش، مجدد به داخل استادیوم آمدند. پس از آن ناظر درخواست کرد دو نیروی انتظامی در پیست تارتان کنارش بایستند تا وضعیت را برای شروع بازی حل کنیم اما باز هم مشکلاتی به وجود آمد و یحیی بهاری، مدیرعامل باشگاه نود ارومیه این مسائل را دستش گرفت و حرکاتی انجام داد که سبب شد از فوتبال بدم بیاید.

تفکری بافقی عنوان کرد: تعلل نیروی انتظامی برای حضور در ورزشگاه شاید یک امر عادی باشد و این موضوع  سبب نمی‌شود بازی سه بر صفر شود.  در نهایت با این اتفاق جریمه ای در نظر می‌گیرند و شاید مسابقه در زمین بی‌طرف برگزار شود اما خدا را شاهد می‌گیرم  بهاری که ترقه‌هایی در جیبش داشت، به سمت محلی که بازیکنان، اعضای کادرفنی و هوادارانی حضور نداشتند می‌رفت و آنها را به سمت نیمکت خودش پرتاب می‌کرد. هر ترقه ای هم می‌انداخت، هوچی‌گری کرده و با فریاد زدن می‌گفت امنیت جانی نداریم. در نهایت با وجود حضور نیروی انتظامی در ورزشگاه، بازیکنان شهید قندی در زمین و مستقر شدن مجدد هواداران روی سکوها، تیم نود ارومیه از حضور در زمین و بازی کردن امتناع کرد.

وی ادامه داد: پس از این اتفاق خواستیم نود ارومیه در یزد بماند و بازی امروز برگزار شود. به همین دلیل طبق هماهنگی با نیروی انتظامی سعی کردیم شرایط برای تردد مسیر ورزشگاه تا هتل محل اقامت نود ارومیه به خوبی فراهم شود تا مبادا باز هم عوامل این تیم کاری مشابه کاری که بهاری در ورزشگاه انجام داد انجام بدهند و آن را گردن فرد دیگری اندازند. البته در نهایت تیم نود ارومیه طبق برخی هماهنگی‌ها در یزد نماند و با وجود لغو پرواز شب گذشته شان به تهران با اتوبوس به این شهر آمدند تا امروز صبح از تهران به ارومیه پرواز کنند. اکنون هم منتظر رای کمیته انضباطی هستیم تا تکلیف مشخص شود.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال درمورد اینکه پس از ارسال نامه خود به حسن کامرانی فر و درخواست از او برای عزل میرشاد ماجدی و احسان اصولی در مجمع فدراسیون، ظاهراً برای پس گرفتن امضای خود درباره ماجدی فشارهایی را متحمل شده است، توضیح داد: این اتفاق افتاده است. میرشاد ماجدی که قول‌هایش به اعضای مجمع به ویژه روسای هیات‌ها را فراموش کرده و البته الان نیاز دارد نامه ام را پس بگیرم در یک تا دو روز اخیر، بار دیگر از طریق برخی تماس‌ها سعی کرده امضایم را پس بگیرم.

تفکری بافقی ادامه داد:  به افرادی که ماجدی برای پس گرفتن امضای من به آنها زنگ می‌زند گفته ام حتی اگر برکنار شوم متن نامه را تغییر نداده و درخواست خود را پس نمی‌گیرم. همچنان روی مواضع خودم هستم. البته حدود ۲۰ رییس هیات دیگر نیز پشت من درآمده و گفتند خدا را شکر به ما اطلاع دادی مقصر اصلی اتفاقات بازی ایران و لبنان در مشهد، سرپرست فدراسیون فوتبال است و او باید پاسخگو باشد نه افرادی مثل اصولی، براتی و حیدری.

میرشاد ماجدی یادش نرود که یک شب قبل از انتخابات فدراسیون در سال ۹۹ در اقدامی غیرحرفه ای به هتل تهرانی آمد و از برخی هیات های استانی خواست به او رأی بدهند تا عضو هیات رییسه شود اما به همان قول ها هم عمل نکرد.

وی تصریح کرد: ماجدی نشان داد وقتی به منصب می‌رسد، تمام قول و قرارهای خود را فراموش می‌کند و بیشتر دنبال این است نفرات خودش را در ساختار فدراسیون فوتبال بگذارد. او به تعهداتش نسبت به هیات های فوتبال پشت کرد. البته نمی‌توانم آدم منافقی باشم. اگر با کسی بد باشم در رویش هم می‌گویم با شما بد هستم. نمی‌توانم جلوی کسی با او خوب باشم اما پشت سرش بد حرف بزنم. احتمال دارد عزیزی خادم در مجمع ۱۰ خرداد به فدراسیون بازگردد اما در برنامه فوتبال برتر دیدید که گفتم او مقصر اصلی رای علیه تیم شهید قندی است. حتی این موضوع را به کمیته اخلاق هم گفتم. راحت می‌توانند پرونده ای درست کرده و مرا برکنار کنند اما مهم این است که حق را می‌گویم و دنبال محکم یا پیدا کردن جایگاه برای خودم نیستم.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال افزود: هدف افرادی مثل ماجدی فوتبال نیست بلکه فقط دنبال منافع شخصی خودشان هستند و پای حرف‌شان نمی‌مانند‌‌. در شرایطی که برخی اعضای مجمع خواستار برکناری اصولی، براتی، سراجی و حیدری از هیات رییسه هستند من گفتم فقط اسم ماجدی را می‌نویسم اما برای همراهی با نظر جمع و اینکه سایر امضاء کنندگان نامه درخواست برای عزل چهار عضو هیات رییسه اجماع کردند ماجدی در این لیست نباشد به احترام آنها این موضوع را قبول کردم. البته پس از آن از اقدام خودم ناراحت شده و گفتم براتی، سراجی و حیدری در اتفاقات اخیر فدراسیون تقصیری ندارند. به همین دلیل نامه خود را تغییر داده و با ذکر نام ماجدی و اصولی، ۲۴ فروردین آن را برای کامرانی فر ارسال کردم.

تفکری بافقی گفت: پس از ارسال این نامه فشارهای زیادی به من وارد کرده و حتی کار را به استاندار یزد و برخی مسئولان کشانده و به من گفتند نباید وارد این بازی‌ها شوی و باید نام این دوستان را حذف کنی. در تاریخ ۲۹ فروردین نامه دیگری تهیه کرده و با حذف بند ۷ نامه اول، نامه جدید را بدون ارسال از طریق اتوماسیون اداری، بار دیگر از طریق واتس آپ برای دبیرکل فرستادم.  متاسفانه این دوستان سر حرف خود نیستند و فقط رای روسای هیات ‌ها را می‌خواهند‌. به من قولی دادند که پای این حرف نماندند و این اتفاق امکان دارد برای هر رییس هیات دیگری تکرار شود.

انتهای پیام /این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 2 =