جدیدترین خبرها

گاوداری هزار رأسی دهدشت با مشارکت بنیاد برکت افتتاح شد

یاسوج – ایرنا- گاوداری یکهزار رأسی در دهدشت با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۲هزار و ۳۰۰تن شیر در ماه افتتاح شد.

اشتراک گذاری
24 دی 1400
کد مطلب : 430994

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  روز پنجشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از این گاوداری در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: بنیاد برکت در قالب طرح های مشارکتی کسب و کارهای بنگاهی و بزرگ را حمایت می کند و این گاوداری نیز جزو این طرح ها است که تولید شیر بالایی دارد و شیر کارخانه های بزرگ را تأمین می کند.

محمد ترکمانه گفت: گاوداری هزار رأسی دهدشت با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با سرمایه گذاری بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال راه اندازی شده و این گاوداری بصورت تخصصی و صنعتی است.

وی افزود: در سال جاری راه اندازی و حمایت از ۲۴۰ مجموعه بصورت مشارکتی در دستور کار بنیاد برکت کشور قرار داشته که تاکنون ۱۷۱ طرح به انجام رسیده است.

ترکمانه در خصوص حمایت از کسب و کارهای خرد و متوسط و اجتماع محور بنیاد برکت، ابراز داشت: ۱۷۱ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در کل کشور انجام گرفته، برای سال ۱۴۰۰ تا به امروز ۷۱ هزار طرح اشتغال زایی ایجاد شده و ۲۴۰ هزار فرصت شغلی را برای مردم در سراسر کشور به وجود آورده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه ۴۰ درصد این طرح ها در کل کشور در حوزه کشاورزی و دامپروری راه اندازی شده است، گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تمرکز بر طرح های کشاورزی و دامپروری است.

ترکمانه عنوان کرد: بنگاه ها از طریق مشارکت مدنی نیز حمایت می شوند، برخی از این طرح ها نیز می توانند از تسهیلات کم بهره بنیاد برکت بهره مند شوند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شرکت گاوداری مروارید ولایت دهدشت با مشارکت ۴۹ درصدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) راه اندازی شد.

شایان نادری بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۵ با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام شروع شد و تا امروز ۲۵ میلیارد تومان در این طرح هزینه شده است.

وی تاکید کرد: ظرفیت این گاوداری هزار رأس است و با توجه به اینکه این شهر قطب کشاورزی است، وجود گاوداری تأثیرات خوبی در زمینه اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.