آخرین اخبار

سرنوشت حقوق‌های نجومی به کجا رسید؟

عضو هیات تفحص از حقوق‌های نجومی آخرین اقدامات هیات درباره تفحص از پرداخت حقوق‌های نامتعارف را تشریح کرد.

اشتراک گذاری
29 دی 1401
کد مطلب : 4305

سرنوشت حقوق‌های نجومی به کجا رسید؟

رویداد۲۴ بهروز محبی، عضو هیئت تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین روند تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس، گفت:به تمامی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها نامه ارسال شده تا درباره محورهای تفحص از جمله اینکه اگر حقوق غیر متعارفی پرداخت شده توضیح دهند.

به گزارش تسنیم، وی افزود:علاوه بر این فیش‌های حقوقی به دست ما رسیده بود که در این باره نیز برای راستی آزمایی مکاتباتی با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها انجام شده تا این موارد راستی آزمایی شود و برخی از وزارتخانه‌ها پاسخ داده‌اند که به چه علت این اتفاق رخ داده و برخی از آنها هم پذیرفته‌اند که خطا رخ داده و برخی دیگر جواب نداده‌اند که هیئت پیگیر این مسئله است

عضو هیئت تفحص از حقوق‌های نجومی با بیان اینکه تمام حقوق‌هایی که از نظر ما نامتعارف بود شناسایی شد،ادامه داد:برخی افراد هستند که از چند بخش و چند وزارتخانه حقوق دریافت می‌کردند که همه اینها شناسایی شدند و از مسئولان مربوطه درباره این موارد توضیح خواسته شده است.

محبی بیان کرد:دلیل پیش آمدن پرداخت حقوق‌های نامتعارف و پرداخت حقوق به یک نفر از چند وزارتخانه و دستگاه، احصا شده و راهکارهای مقابله با این مسئله نیز پیشنهاد شده که همه اینها در گزارش نهایی هیئت مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه افرادی که حقوقهای نامتعارف دریافت می‌کردند شناسایی شده و به قوه قضائیه معرفی و با آنها برخورد خواهد شد، گفت:همچنین با مکاتباتی که با برخی از دستگاه‌ها که در آنها حقوق‌های نجومی داده می‌شد، از سوی هیئت تفحص راهکارهای اصلاحی پیشنهاد شده که در نهایت آنها نیز تغییر رویه دادند.

نماینده سبزوار در مجلس بیان کرد: گزارش نهایی هیئت تفحص از حقوق‌های نجومی تقریبا به پایان رسیده و در حال جمع بندی آن هستیم و در چند وقت آینده گزارش جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =