جدیدترین خبرها

انفجار منزل مسکونی درروستای معصوم آباد دنا ۲مصدوم برجا گذاشت

یاسوج – ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: انفجار منزل مسکونی ناشی از نشت گاز در روستای معصوم آباد کریک از توابع شهرستان دنا، موجب مصدومیت مادر و فرزندش شد.

اشتراک گذاری
15 آذر 1400
کد مطلب : 428633

جهانبخش وحدت نژاد  یکشنبه شب با اعلام این مطلب به رسانه ها ، اظهار داشت: این حادثه در روستای معصوم آباد کریک و بر اثر نشت گاز بخاری رخ داد و ساعت ۱۶ و ۱۸ دقیقه به مرکز پیام(دیسپچ) اورژانس ۱۱۵ اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله آمبولانس پایگاه های اورژانس ۱۱۵ دشت بازار سی سخت و  جاده ای پاتاوه به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: نیروهای امدادی پس از ۱۳ دقیقه بر بالین مصدومان  حاضر شدند و اقدامات اورژانسی شامل رگ گیری، مایع درمانی، پک و پانسمان سوختگی، مدیریت راه هوایی و  اکسیژن درمانی مصدومان انجام شد و با مهارت پرسنل اورژانس ۱۱۵ در کمتر از ۲۵ دقیقه مصدوم در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج تحویل داده شد.

وحدت نژاد تاکید کرد: متاسفانه در این حادثه پسر جوان خانواده که حدود ۲۵ سال سن دارد دچار سوختگی  ۱۰۰ درصد شده و حال عمومی وی نامطلوب و وخیم است.

وی افزود: حال عمومی مادر مطلوب است و دچار سوختگی جزیی شده هست.

وحدت نژاد بیان کرد: همچنین پدر خانواده متاثر از این حادثه دچار ناراحتی قلبی گردید که با اقدامات درمانی و حمایتی پرسنل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: از همشهریان تقاضا داریم با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی در ساختمان‌ها و منازل مسکونی، نسبت به رعایت  هشدارهای ایمنی نهایت جدیت و حساسیت را بخرج بدهند تا شاهد روی دادن حوادث ناگواری در این خصوص نباشیم.

هرساله با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی در ساختمان‌ها و منازل مسکونی، به دلیل رعایت نکردن هشدارهای ایمنی و سهل‌انگاری‌هایی که به وفور از سوی هم وطنان صورت می‌گیرد، شاهد روی دادن حوادث ناگواری در این زمینه هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.