جدیدترین خبرها

فیلم مستند کهگیلویه و بویراحمد راهی جشنواره بین المللی سینما حقیقت شد 

یاسوج – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فیلم مستند «سرباز شماره صفر» از این استان راهی پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) شد.

اشتراک گذاری
08 آذر 1400
کد مطلب : 428235

محمدعلی پیرسبزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) به مدت هشت روز و از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار می شود.

وی افزود: ۲۳ مستند در بخش فیلم های بلند و ۲۷ مستند نیز در بخش جایزه شهید مرتضی آوینی در این جشنواره بین المللی با یکدیگر رقابت می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این جشنواره مهمترین رویداد بین المللی مستند ایران بوده و ۵۰ فیلم  مستند شرکت کننده در آن از ایران و سراسر جهان است.

پیرسبزی عنوان کرد: مستند «سرباز شماره صفر» از کهگیلویه و بویراحمد به کارگردانی محمد سلیمی راد به هر ۲ بخش فیلم های بلند و  جایزه شهید مرتضی آوینی این جشنواره بین المللی راه یافته است.

وی ابراز داشت: در خلاصه داستان این فیلم مستند آمده است که جهانگیر به دلیل هزینه های سنگین بیماری همسرش به سراغ پرونده  جانبازی خود می رود اما متوجه می شود در زمان جنگ بیمارستانی که در آن بستری بود از سوی دشمن بمباران شده و اسناد و مدارک  پرونده اش نیز از بین رفته است.

پیرسبزی گفت: عوامل تولید این فیلم مستند شامل محمد سلیمی راد کارگردان، مدیر فیلمبرداری، تهیه کننده و پژوهشگر، هوشنگ میرزایی تدوینگر، گیسو آزادروش صداگذار و میکس، رضا تیموری اصلاح رنگ و نور، بهمن درخشنده صدابردار و مدیر تولید، جابر بادیاد و سعید کریمی گروه فیلمبرداری، رسول حاتمی نژاد و سید محمدجواد سعیدی گروه پژوهش، معصومه جهان بین ترجمه، رضا تاری وردی زیرنویس، فرود  عباسی طراح پوستر و سید عیسی عباسی روابط عمومی است.

وی اظهار داشت: فیلم مستند «سرباز شماره صفر» در سازمان هنری، رسانه ای اوج تهیه و تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.