جدیدترین خبرها

بیش از ۲۴میلیاردتومان به طرحهای روستایی کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت

یاسوج- ایرنا- مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سالجاری ۲۴ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح های زیربنایی مناطق روستایی این استان اختصاص یافته است.

اشتراک گذاری
08 آذر 1400
کد مطلب : 428231

به گزارش ایرنا ،حسین کاظمی روز دوشنبه در نشست و گردهمایی بخشداران استان با موضوع نظارت بر امورات دهیاری ها در یاسوج اظهار داشت: از این میزان هفت میلیارد تومان به روستاهای فاقد دهیاری و ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به روستاهای دارای دهیاری اختصاص یافته است.
 
 وی افزود: همچنین مبالغی از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سازمان امورمالیاتی به حساب دهیاری ها واریز شده که ۶۰ درصد این مبالغ باید صرف امورات عمرانی و ۴۰ درصد صرف امورات جاری روستا شود.

مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: براساس گزارشات ارائه شده برخی از دهیاری ها ۱۰۰ درصد این مبالغ را صرف امورات جاری کرده اند و این مورد تخلف است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بخشداری ها بر هزینه کرد دهیاری‌ها باید بیشتر شود، تصریح کرد: دفتر امور روستایی نیز بر این مهم کنترل و نظارت دارد.

کاظمی با انتقاد از اینکه برخی دهیاران دچار روزمرگی شده اند و برنامه خاصی برای توسعه روستا ندارند، بیان کرد: دهیاران باید با ایجاد طرح های اشتغال زایی از این حالت خارج شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از طریق تفاهم نامه ای که بین سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و بانک ملی منعقد شده است مقرر شد تسهیلات با کارمزد هشت درصد در اختیار جامعه روستایی قرار بگیرد و پروژه هایی تعریف شود تا به سمت اشتغال پایدار روستایی گام بردارند.

کاظمی ادامه داد: هرگونه مصوبه دهیاری ها باید از مجاری قانونی عبور کند و تمام مصوبات دهیاری ها باید به تایید کمیته تطبیق فرمانداری برسد و بخشدار مربوطه کاملا در جریان مصوبات باشد.

وی افزود: بعضی مواقع مصوبات در کمیته تطبیق بررسی نمی شود که این موارد دارای ایراد است و تخلف محسوب می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: عملکرد دهیاران در زمینه مدیریت پسماند در روستاها مطلوب نیست و باید برای نظافت، بهسازی و زیباسازی روستاها تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه دفن زباله باید معین باشد، گفت: در رابطه با دفن زباله در منطقه دوپشته دشتروم مقرر شد پسماندها خارج از محدوده روستا جمع آوری شوند.

کاظمی، تاکید کرد: بخشداران در جمع آوری زباله ها نظارت کنند.

وی، افزود: مقرر شد ماموران پلیس راه استان با رانندگان متخلف در خصوص تخلیه زباله ها در منطقه دوپشته دشتروم برخورد کنند.

کاظمی، اظهار داشت: بخشداری ها از قبل درآمد پروانه های خارج از محدوده روستا از طریق سازمان همیاری شهرداری ها کامیون خریداری و یا به صورت روزانه اجاره کرده و نسبت به پاکسازی آن مناطق از زباله ها اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیسیون ماده ۹۹ با متخلفین ساخت و ساز در مناطق روستایی برخورد می کند.

وی بیان کرد: بخشداران نسبت به اجرایی نمودن آرای کمیسیون ماده ۹۹ اقدام کنند.

کاظمی با بیان اینکه گزارشاتی مبنی بر بکارگیری غیرقانونی نیرو توسط برخی دهیاران به دست ما رسیده است، عنوان کرد: بکارگیری نیرو ممنوع است.

وی تصریح کرد: در گزینش دهیاران باید نیروهایی که از سلامت کافی برخوردارند به کار گرفته شوند و از مجرای گزینش رد شوند.

کاظمی تاکید کرد: دفتر امور روستایی بر عملکرد دهیاران چه بحث پروژه های عمرانی و سایر امورات از جمله مباحث مالی نظارت مستمر و مداوم خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.