جدیدترین خبرها

کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در مدارس گچساران نگران کننده است

گچساران – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس این شهرستان بویژه مناطق روستایی نگران کننده است.

اشتراک گذاری
08 آذر 1400
کد مطلب : 428229

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا،  محمد صادق رضایی روز دوشنبه در ستاد مقابله با کرونا در گچساران افزود: به منظور پوشش حداکثری افراد واجد شرایط طرح لکه ‌گیری واکسیناسیون در این شهرستان به صورت خانه به خانه آغاز شده است.

وی بیان کرد: این طرح هم اکنون در سطح روستاهای این شهرستان در حال اجراست و تمام افرادی که نسبت به تزریق دُزهای اول و دوم و یا دز سوم خود اقدام نکرده باشند، شناسایی و واکسینه خواهند شد.

رضایی ابراز کرد: گچساران در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و تنها راه شکست ویروس کرونا در این شهرستان علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است و به همین دلیل از تمام شهروندان انتظار می رود مدافعان سلامت را در رفع این بحران یاری دهند.

وی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی در برخی از مدارس این شهرستان رعایت نمی شود گفت: در برخی مدارس  این شهرستان پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود و حتی برخی معلمین  از ماسک استفاده نمی کنند و آموزش و پرورش  باید تعداد مراقبین سلامت را در مدارس افزایش دهد .

رضایی با بیان اینکه در آبان ماه امسال ۲۴ دانش آموز گچسارانی به بیماری کرونا مبتلا شدند گفت: تجهیزات بهداشتی و ماده ضدعفونی کننده در مدارس روستایی این شهرستان به میزان کافی نسیت.

وی تصریح کرد: ۱۶بیمارکرونایی در مراکز درمانی این شهرستان بستری و هم اکنون تحت مداوا هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: بیماری کرونا در این شهرستان در حال کاهش می باشد ولی باید در مورد  بازگشایی مدارس تصمیمات و برنامه ریزی بیشتری انجام گیرد.

فرماندار گچساران درادامه این نشست هم گفت: آموزش و پرورش و ستاد کرونا باید در زمینه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها  برنامه ریزی اصولی داشته باشند تا از استرس و نگرانی خانواده ها بکاهد.

علیرضا اتابک تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید آموزش و پرورش را در این شرایط کرونایی و بازگشایی مدارس حمایت کنند که این شهرستان وارد پیک جدید کرونایی نشود.

وی ابراز کرد: تاکنون ۱۶۱ هزار و ۸۰۲ دُز واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده که از این میزان  ۸۶ هزار و ۹۸ نفر در دُز اول و ۷۴هزارو ۵۵۵ نفر در دُز دوم واکسن کرونا  را در شهرستان دریافت کردند.

اتابک با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است ابراز کرد: تاکنون ۱۸ هزارو ۷۹۶ دُز واکسن کرونا به دانش آموز ان در این شهرستان تزریق شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۰ هزارو ۳۵۸ نفر در ذز اول و هشت هزارو ۴۳۸ نفر در دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

اتابک اظهار داشت: ۵۸ هزار و ۸۷۹ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده و تاکنون بیش از ۱۷هزار  و ۴۵۳ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در گچساران را ۱۷ هزارو ۴۵۳  نفر اعلام کرد و افزود:  ۲۲۶  نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.

شهرستان ۱۵۶ هزار  نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.