جدیدترین خبرها

سقوط بالگرد در شهرستان کیار؟/ مسوولان: مورد تأیید نیست

ایرنا نوشت: برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی از احتمال سقوط یک بالگرد در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری خبر دادند اما این در حالی است تا کنون هیچ کدام از مراجع رسمی چنین حادثه ای را تایید نکرده اند و این خبر در حد یک شایعه است.

اشتراک گذاری
08 آذر 1400
کد مطلب : 428215

فرماندار کیار با اشاره به بروز برخی از اخبار مبنی بر سقوط بالگرد در کوه‌های این شهرستان گفت: تاکنون خبری مبنی بر سقوط بالگرد در شهرستان کیار تأیید نشده است.

سید شجاع زیلابی تاکید کرد: هم‌اینک نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر و دهیاران به منطقه اعزام شده‌اند تا نتیجه پیگیری‌ها را گزارش کنند.

وی افزود: با توجه به مشاهده دود از کوه بُزمَنی در ارتفاعات بخش میانکوه شهرستان اردل، با بخشدار این حوزه تماس گرفته و درخواست شد تا علت دود بررسی شود.

زیلابی تصریح کرد: به محض دریافت اطلاعات تکمیلی، موارد اطلاع‌رسانی می‌شود.

۱۰گروه به کوه‌های شهرستان اردل اعزام شد

فرماندار اردل با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر سقوط بالگرد در کوه‌های این شهرستان گفت: ۱۰ گروه امدادی برای بررسی دقیق موضوع به کوه‌های این شهرستان اعزام شد.

محمود کیانی تاکید کرد: این گروه‌ها از نیروهای امدادی حفاظت محیط زیست، منابع‌طبیعی و آبخیزداری، جمعیت هلال‌احمر، نیروی انتظامی و بسیج هستند.

وی افزود: یکی از اهالی روستای ملک‌شیر بخش میانکوه اردل پس از مشاهده یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس در آسمان، متوجه دود غلیظ در جنگل می‌شود و احتمال سقوط بالگرد را می‌دهد.

کیانی تصریح کرد: تاکنون خبری مبنی بر سقوط بالگرد تأیید نشده است و احتمال می‌رود این دود ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های اطراف باشد.

وی یادآور شد: به محض دریافت اطلاعات تکمیلی، موارد به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

هلال احمر تاکنون گزارشی دریافت نکرده است

مسوول روابط عمومی جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به دریافت گزارش‌های مردمی‌ درباره احتمال سقوط بالگرد در شهرستان اردل گفت: تاکنون این موضوع و خبر تایید نشده است.

شاهین جواهری افزود: با دریافت گزارش مردمی درباره احتمال سقوط بالگرد در منطقه هلیساد دهستان میانکوه، سه گروه ارزیاب و امدادی به منطقه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: تاکنون نشانه‌ای مبنی بر سقوط بالگرد در این منطقه یافت نشده است و موضوع قطعیت ندارد.

پیشتر برخی از منابع محلی درباره سقوط یک فروند بالگرد در منطقه جنگلی هلیساد به دلیل وجود دود خبر داده بودند.

۴۷۴۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.