آخرین اخبار

اثر حذف دلار ۴ هزار و ۲۰۰ در بازار ارز!

اقتصادنیوز: روند صعودی اسکناس آمریکایی که از روز سه شنبه آغاز شده در روز چهارشنبه هم ادامه پیدا کرد.

اشتراک گذاری
22 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 428

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار دیروز به سمت مرز ۳۰ هزار تومان قدم برداشت و در نزدیک این مرز معامله شد.

برخی از معامله گران معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار بالای محدوده یاد شده تثبیت شود احتمال رسیدن آن به مرز ۳۲ هزار تومان وجود خواهد داشت.

اثر حذف دلار ۴ هزار و ۲۰۰ در بازار ارز

از نظر  فعالان بازار  با حذف دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و هم چنین افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر، ظرفیت بازارساز برای عرضه اسکناس آمریکایی در بازار آزاد بالا رفته است. به عقیده این دسته از معامله گران در سال های گذشته، دولت بخشی از ظرفیت ارزی خود را صرف ارائه دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی می کرد.

بازار ساز تقویت می شود

با حذف ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی بازارساز می تواند ظرفیت آن را به بازار آزاد تخصیص دهد. در کنار این در دوران محدودیت های کرونایی، قیمت نفت بسیار پایین آمده بود. با این حال با آغاز جنگ روسیه و اوکراین قیمت نفت افزایش قابل توجهی یافت و این موضوع نیز می تواند در درآمدهای ارزی ایران موثر باشد.

نگاه تهران به حواله درهم ، دلار هرات و سلیمانیه

از طرفی هم عده ای از  معامله گران باور دارند افرایش قیمت نرخ حواله درهم و قیمت دلار در هرات و سلیمانیه انتظارات صعودی در تهران را تقویت کرده است.

برخی از تحلیلگران معتقدند  افزایش نقدینگی و  کالاهای اساسی در کنار فضای مه آلود برجام موجب شده که قدرت معامله گران افزایشی بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =