جدیدترین خبرها

۱۲ میلیارد ریال اعتبار پژوهشی در کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد

یاسوج- ایرنا- کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان تصویب کرد.

اشتراک گذاری
04 آذر 1400
کد مطلب : 427873

به گزارش ایرنا استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه در نشست کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان استفاده بهینه از اعتبارات پژوهشی را خواستار شد و گفت: این پژوهش ها باید به نتایج عینی در جامعه و دستگاه های اجرایی منجر شود.

سید علی احمدزاده اظهار داشت: برخی از طرح های پیشنهادی دستگاه های اجرایی استان ویژگی پژوهش های علمی را ندارند و برخی نیز نتیجه ملموسی برای آنها در پی نخواهند داشت.

وی خواستار توجه جدی دستگاه های اجرایی به رفع مشکلاتی مانند اشتغال بومی و خانگی، خشکسالی، خشک شدن جنگل های بلوط، استفاده بهینه از منابع معدنی و برخی آسیب های اجتماعی شد.

احمدزاده بیان کرد: عمده طرح های تصویب شده این شورا در زمینه های فوری و ضروری استان است.

وی دربخش دیگری از سخنانش از دستگاه های اجرایی خواست ضمن رسیدگی به مشکلات مردم در مقابل درخواست های غیرقانونی همراه با تهدید برخی افراد ایستادگی کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۳۲ دستگاه اجرایی ۶۲ اولویت پژوهشی به شورای پژوهش استان ارسال کردند.

علی شهابی نسب افزود: پس از بررسی های صورت گرفته کارگروه های تخصصی ۱۲ اولویت پژوهشی برای بررسی نهایی به این شورا برای تصمیم گیری نهایی ارجاع شد.

وی اظهار داشت: در نهایت ۶ اولویت پژوهشی در زمینه های اشتغال خانگی، کشت برنج خشکه کاری، خشک شدن جنگل های بلوط، استفاده بهینه از منابع معدنی و برخی آسیب های اجتماعی تصویب شد.

شهابی نسب بیان کرد: ۱۲ میلیارد ریال برای طرح های پژوهشی استان تصویب شده که ۶۰۰ میلیون ریال آن به پروژه های تحقیقاتی سال گذشته و ۶۰۰ میلیون ریال به پروژه های تحقیقاتی امسال اختصاص یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.