جدیدترین خبرها

فرماندار: اعتبارات ارزی و ریالی سفر هیات دولت به کهگیلویه مشخص شد

یاسوج – ایرنا – فرماندار کهگیلویه گفت: در سفر رییس جمهوری به کهگیلویه وبویراحمد یکهزار میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۲۰۰ میلیون دلار ارزی به این شهرستان اختصاص یافت.

اشتراک گذاری
23 آبان 1400
کد مطلب : 427045

دارا کریمی‌نژاد روز شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اظهار داشت: اولویت تخصیص اعتبارات یاد شده را تکمیل پروژهای نیمه تمام اعلام کرد.

وی اظهار داشت: در کمیته برنامه ریزی سال جاری برای اولین بار نیز یکهزارو ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی این شهرستان اختصاص یافت.

کریمی نژاد بیان کرد: این اعتبار در سر فصل های حوزه آموزش، بهداشت، آب، راه و آبخیزداری هزینه خواهد شد.

وی بر همکاری مدیران در راستای جذب این میزان اعتبار تاکید کرد.

فرماندار  با اشاره به سفر استاندار به نقاط محروم کهگیلویه تصریح کرد: در این سفر ۵۱۰ میلیارد ریال اعتبار متمم برای تسریع در روند اجرایی برخی از طرح‌ها اختصاص یافت.

کریمی نژاد تصریح کرد: اعتبارات متمم برای بهسازی و اسفالت جاده‌های روستایی دیشموک، تنگ چویل، جاده عمارت به شیخ‌هابیل، بهسازی و آسفالت جاده امامزاده نورالدین و پل رودسمه هزینه خواهد شد.

اجرای طرح آبرسانی به چهارشهر کهگیلویه، چرام، لنده و سوق و طرح آبرسانی به حومه غربی دهدشت، طرح ابرسانی به دهدشت غربی و تکمیل سد کوهبرد از مهمترین طرحهای در دست اجرای کهگیلویه بشمار می رود.

در سفر نهم مهرماه رئیس جمهوری و هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد

۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه محور در بخش های مختلف اعم از گردشگری، راه، آب ،منابع نفت و گاز، پتروشیمی ، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت ها و شتاب بخشی به روند توسعه ای این استان به ارزش ۲۰هزار میلیاردتومان به تصویب رسید.

شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه با چهار بخش، ۱۰ دهستان دارای بیش از ۳۶۵ روستا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.