سیل ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برآوردهای اولیه سیل های اخیر افزون بر یک هزار میلیارد تومان خسارت به مزارع کشاورزی، پرورش ماهی، عشایر، راه ها، حوزه آب و دیگر بخش ها در استان وارد کرده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج تاکید کرد میزان خسارت به موقع و بر اساس واقعیت ها ارایه شود و تا روز شنبه اینده همه دستگاه های اجرایی فرصت دارند تا خسارت های وارد شده را اعلام کنند.

وی بر برآورد به موقع و با دقت خسارت های وارد شده به بخش های مختلف توسط دستگاه های مختلف اجرایی تاکید کرد.

کلانتری تاکیدکرد: مدیران با سرعت خسارات وارده را براورد کنند تا میزان خسارت ها به تهران ارسال و تا پایان دولت مصوبه تامین اعتبار گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تاکنون ۷ منطقه در استان پس از سیل اخیر ساماندهی شده و سه منطقه دیگر نیز در دست ساماندهی هستند.

وی بیان کرد: باید تلاش شود راه های روستایی و عشایری استان هر چه سریع تر بازگشایی  شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکهزار خانوار در مناطق مختلف در سیل توسط جمعیت هلال احمر استان امداد رسانی شدند.

کلانتری ادامه داد: تمامی امکانات و نیروهای هلال احمر برای کمک به مردم سیل زده بسیج شدند.

وی عنوان کرد: بیشترین حجم خسارات سیل در استان مربوط به حوزه کشاورزی و زیر بخش های آن بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی در سیل اخیر استان نبوده است.

کلانتری درادامه  افزود: کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ میزان آتش سوزی ها و وسعت و تعداد آن ها در بین ۱۲ استان زاگرس نشین رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: سازمان جنگل های کشور دلسوزانه برای پیگیری مشکلات استان پای کار است و ظرف ۲ سال اخیر بر اساس شاخص ها ۲ برابر حق استان ، امکانات و تجهیزات به استان واگذار کرده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.