بشار یاسوج باز قربانی گرفت /جوان ۱۷ ساله در رودخانه بشار یاسوج غرق شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جوان ۱۹ ساله در رودخانه بشار یاسوج در روستای ده کهنه غرق شد.

به گزارش ایرنا جهانبخش وحدت نژاد روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: بعدازظهر روز گذشته ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه طی تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ یاسوج مبنی بر غرق شدن جوان ۱۷ ساله در رودخانه بشار واقع در روستای ده کهنه، بلافاصله پایگاه اورژانس ۱۱۵ کد پاتاوه به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: تلاش برای نجات جان این جوان بی نتیجه ماند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: امسال با گرم شدن هوا و افزایش تمایل به شنا کردن در آبهای سطحی، هفت نفر در رودخانه‌های استان به دلیل غرق شدگی جان باختند.

جهانبخش وحدت نژاد اظهار داشت: سال گذشته در مجموع ۱۴ نفر در رودخانه ها، سدها و آبگیرهای کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود، تعداد قابل توجهی از موارد غرق شدگی در رودخانه ها و آب های کم عمق اتفاق می افتد.

وحدت نژاد گفت: با توجه به وجود رودخانه های خروشان در استان، بسیاری از این رودخانه ها با وجود ظاهری آرام، بسیار خطرناک و عمیق هستند، به نحوی که فرد بعد از چند قدم جلو رفتن در رودخانه، متوجه عمق زیاد آن و گرفتار گرداب می شود، بنابراین توصیه می شود بدون آگاهی از وضعیت رودخانه، هرگز برای شنا در آن اقدام نکنیم.

آمار غرق شدگی ها در استان به ترتیب در سال های ۹۶ ،۱۲ نفر، ۹۷ ، ۱۳ نفر و سال ۹۸ ، ۲۶ نفر بوده است

استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۶۶ رودخانه دائمی و فصلی یکی از استان‌های آسیب پذیر در زمینه غرق شدگی است.

وجود دریاچه و سدهای کوثر، مارون و بیش از ۱۰ رودخانه پرآب، کانون پرمخاطره‌ای برای سلامت مسافران، گردشگران و حتی جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در فصل گرما به وجود آورده است.

آمارهای غرق شدگی کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت آن بالاست این در حالی است که استان فاقد خط ساحلی بوده و وجود رودخانه های خروشان، سدها و آبگیر ها در استان حتی شناگران ماهر را هم به کام مرگ کشانده است.

بیشت و هشتم تیرماه جاری نیز جوان ۱۹ ساله ای در رودخانه بشار حوالی منطقه میمند غرق شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.