هواشناسی: باران در برخی مناطق کهکیلویه و بویراحمد ۴۵میلیمتر بارید

چکیده: یاسوج - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی کهکیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین میزان بارش سامانه اخیر در استان تا ظهر(دوشنبه ) در امامزاده جعفر و چرام با ۴۵ میلی متر ثبت شده است.

ولی  بهره مند شامگاه دوشنبه در این باره اظهار داشت: بارش های اخیر استان به ترتیب در موشمی زیلایی ۴۰، ماهور باشت ۲۱، یاسوج ۲۰.۸، دوگنبدان ۱۳.۴، لیشتر ۱۲، باشت ۹، مارگون هفت، چیتاب ۶.۷، بوستان ۶، دلی خمسیر ۶، ستنگان چهار و نیم ، کالوسچهار، کریک ۲، کالوس ۲، تنگ سرخ ۲ و سی سخت  و گنجه ای هر کدام یک میلی متر باران باریده است.

برغم هشدارها و اطلاع رسانی های چند روز اخیر ستاد مدیریت بحران در خصوص بارندگی های سامانه اخیر، بارش شدید باران به برخی مناطق و شهرستان های استان خسارت وارد کرده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این هشدار داده بود که از عصر روز شنبه بیست و ششم تیرماه تا یکشنبه رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد شدید موقتی، گاهی همراه با گرد و خاک با احتمال تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود.

اثر این مخاطره افزایش حجم رواناب، احتمال گرفتگی معابر عمومی، احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد ‌و اختلال در تردد جاده ای، به ویژه گردنه ها و مناطق کوهستانی پیش بینی شده بود.

بارش تابستانی امروز (سه شنبه ) همچنان در برخی از مناطق کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج مرکز این استان همچنان ادامه دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.