۴۵ میلیارد ریال برای ساماندهی یادمان شهدای گمنام یاسوج اختصاص یافت

چکیده: یاسوج - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ساماندهی یادمان هشت شهید گمنام یاسوج مرکز این استان ۴۵ میلیارد ریال تخصیص یافت.

سرهنگ امیر عباس آسمند روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ساماندهی یادمان هشت شهید گمنام در تپه نورالشهداء یاسوج هم اکنون در حال انجام است.

وی با اشاره به ساماندهی ۹۰ درصد از یادمان‌های شهدای گمنام استان گفت: هم اکنون ساماندهی گلزار مطهر شهدای دیشموک و سوق نیز با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

آسمند بیان کرد: ۴۷ شهید خوش نام در ۲۲ نقطه، کهگیلویه و بویراحمد تدفین شده است.

آسمند افزود: این شهدای والامقام در تپه نورالشهدا یاسوج و دهدشت، گلزار شهدای یاسوج، دانشگاه‌های دولتی، آزاد، فنی و حرفه‌ای خواهران، علوم پزشکی، اداره اطلاعات، تیپ ۴۸ فتح، سپاه فتح استان و صدا و سیما آرمیده اند.

وی تصریح کرد: مردم شهرهای دوگنبدان، باشت، بهمئی، چرام، لنده، دیشموک، سوق، دنا، پاتاوه و مارگون نیز هر کدام میزبان یک یا ۲ شهید گمنام هستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اضافه کرد: ۵۲۸ گلزار شهدا با هزار و ۸۸۰ مزار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۹۴ درصد معادل هزار و ۷۷۰ مزار ساماندهی شده است.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.