هواشناسی: رطوبت هوای شهر دوگنبدان به ۷۳ درصد رسید

چکیده: گچساران- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین میزان رطوبت هوای شهر دوگنبدان در شبانه روز گذشته ۷۲درصد گزارش شده است .

ولی بهره‌مند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین میزان رطوبت هوای ایستگاه های منطقه امامزاده جعفر،شهرهای لیکک و دهدشت در شبانه روز گذشته نیز به ترتیب ۷۲ و۸۹ و ۶۳درصد ثبت شده است .

وی عنوان کرد: همچنین در این مدت میزان رطوبت هوای شهرهای سردسیری یاسوج و سی سخت به ترتیب با ۵۶ و ۶۲ درصد گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران با چهار درجه کاهش در شبانه روز گذشته ۳۸ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

بهره مند اظهار داشت: همچنین حداکثر دمای هوای شهر دوگنبدان در ۲۴ ساعت گذشته با سه درجه کاهش نسبت به روز پیش ۳۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی ابراز داشت: در این مدت حداکثر دمای هوای دیگر شهرهای گرمسیری دهدشت و لیکک نیز با ۲ و۳ درجه کاهش ۳۸ درجه سانتیگراد بوده است.

وی تاکید کرد:دمای هوای شهرهای سردسیری یاسوج و سی سخت در گرمترین زمان شبانه روز گذشته با پنج و هفت درجه کاهش به ترتیب ۳۰و ۲۸درجه سانتیگراد ثبت شده است.

بهره مند تاکید کرد:  هوای ابری تا نیمه ابری رگبار پراکنده،رعد وبرق و تند باد لحظه ای از پدیده های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت آینده پیش بینی شده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.