دولت از هیچ تلاشی برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا دریغ نخواهد کرد

چکیده: یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جریان بازدید از ساخت و سازهای در دست انجام مناطق زلزله زده دنا ،گفت: تا آخرین روز کاری از هیچ تلاشی برای بازسازی این شهرستان دریغ نخواهیم کرد.

حسین  کلانتری در این بازدید بر تسریع در روند تکمیل منازل خسارت‌دیده تاکید کرد و گفت: همه دستگاه ها همانند روزهای اول و به صورت شبانه‌روزی پای کار باشند.

وی از مسئولان خواست با دقت و حساسیت کارها را پیش ببرند و سعی کنند مقاوم‌سازی ، بهسازی و ایمنی را در دستور کار قرار دهند .

 استاندارد از صبر و تحمل و همکاری مردم سی سخت تشکر کرد و افزود: باید تلاش کنیم با پاسخگویی به موقع و رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم رضایتمندی آنان را کسب کنیم.

 کلانتری از مدیران ملی و استانی که صادقانه در کنار مردم سی سخت بودند و در برهه‌های مختلف از هیچ کمکی دریغ نکردند قدردانی کرد و گفت: در این مدت کمک های خوب و قابل توجهی هم از سوی دولت و هم سازمان‌ها و نهادهای مختلف به شهر سی‌سخت انجام گرفته است.

 دولت از هیچ تلاشی برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا دریغ نخواهد کرد

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ هزار و ۳۰۲ واحد در قالب احداثی و تعمیرات و معیشتی برای دریافت وام به بانک معرفی شدند، گفت: از این تعداد پنج هزار و ۲۰۳ با بانک قرارداد منعقد کردند.

کلانتری با اشاره به اینکه تاکنون ۳۸ واحد روستایی و ۵۸ واحد شهری به بهره برداری رسیده است، افزود: سقف ۴۱۶ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی اجرا گردیده است.

 استاندار همچنین  از تلاش‌ها و حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه سی سخت و مسئولان ارشد استانی نیز تقدیر کرد.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز(شنبه ) با همراهی حاجی زاده معاون عمرانی استاندار، امام جمعه سی سخت فرماندار دنا و جمعی از مسئولان استان به صورت سرزده از  مناطق مختلف شهر زلزله‌زده سی سخت بازدید کرد.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد. ۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع سه هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.