تیراندازی در آیین‌های عروسی امنیت عمومی را تهدید می‌کند

چکیده: یاسوج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: تیراندازی در مراسم های عروسی و عزا در این استان نتیجه ای جز تهدید امنیت و آرامش عمومی ندارد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج اظهار داشت: تاکنون بارها از سوی مسئولان قضایی، نظامی و انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تأکید شده که  تیراندازی در مراسم های عروسی و عزا در این استان ممنوع است.

وی افزود: چند نفر بر اثر تیراندازی در مراسم های عروسی و عزا در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون جان باخته اند اما مردم این استان درس عبرت نمی گیرند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز شهادت زائران خانه خدا در سال ۱۳۶۶، بیان کرد: این واقعه تلخ و ناگوار لکه ننگی بر پیشانی آل سعود است.

آیت الله حسینی عنوان کرد: امروزه آل سعود در خدمت استکبار جهانی و رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی است و با همکاری آنها جنایت های ضدبشری علیه مسلمانان مرتکب می شود.

وی به ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از وظایف مهم این شورا تطبیق قوانین تصویبی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موازین دین مبین اسلام و مبانی  نظام و انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به ۲۷ تیرماه مصادف با هفتم ذیحجه سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت شاگردان زیادی را برای ترویج هر چه  بیشتر دین مبین اسلام تربیت کرد و مهمترین لقب ایشان نیز شکافنده علوم و دانش ها است.

آیت الله حسینی اظهار داشت: روزهای اخیر آتش سوزی های گسترده در جنگل ها و مراتع گچساران اتفاق افتاد و بخش عمده ای از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان از بین رفت و میلیاردها ریال  خسارت به بیت المال وارد کرد.

وی افزود: یکی از راهکارهای مناسب  برای نظارت بهتر بر جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد به منظور جلوگیری از بروز آتش سوزی جذب نیروهای پاره وقت و تقسیم وظایف بین آنان  است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: بنگاه های املاک این استان نباید برای افزایش اجاره بهای واحدهای مسکونی در استان میدان داری کنند.

آیت الله حسینی عنوان کرد:  افزایش بی رویه اجاره بهای واحدهای مسکونی از مصادیق بارز گران فروشی بوده و می تواند مسائل و مشکلات اقتصادی متعدد برای مردم و به ویژه افراد کم درآمد ایجاد کند.

وی ابراز داشت: کشور و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کاهش بارندگی ها دچار خشکسالی و کمبود آب شده و مردم باید تا حد امکان در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.