عملیات اجرایی چهار خطه شدن کمربندی یاسوج آغاز شد

چکیده: یاسوج - ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت:عملیات اجرایی کمربندی یاسوج با اعتبار ۷۷۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، پژمان نیک اقبالی روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی این طرح اظهار داشت: ۱۲کیلومتر این طرح در مرحله اول از زندان مرکزی تا پل مختار با۷۰  میلیارد ریال نقدینگی تامین اعتبار و پیمانکارمشخص شده وظرف سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص کهگیلویه و بویراحمد مسافرانی که قصد تردد از این استان را دارند باید مسیرهای زیادی را دوربزنند تا بتواند از استان خارج شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: محور بابامیدان – یاسوج-سمیرم یکی از جاده‌های مهم استان می باشد و بیش از۳۳ درصد تصادفات جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد در این محور رخ می دهد .

نیک اقبالی عنوان کرد: چهار خطه شدن کمربندی یاسوج نقش مهمی در کاهش تصادفات محور یاسوج به سمیرم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج نیزدر این  آیین گفت:  چهار خطه شدن جاده های ارتباطی نقش مهمی در کاهش تصادفات و توسعه اقتصادی استان دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی افزود: بهربرداری ازاین طرح‌ها باعث رفع نقاط حادثه خیز و پایداری امنیت در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: در گزارش کمیسیون ایمنی راه‌های استان چهار نقطه بیشترین حوادث را دارند که در دستور کار قرار گرفته و یکی از آن‌ها یازده و نیم کیلومتر محور یاسوج سمیرم است .

کیامرث حاجی زاده افزود: ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقطه حادثه خیز تنگ چویل، ۴۴۰ میلیارد ریال برای زیرگذر سوق ۳۵۰ میلیارد ریال برای رفع نقطه حادثه خیز تونل گل زردون اختصاص یافته است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.