رگبار و رعد برق با احتمال تگرگ در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از عصر روز شنبه بیست و ششم تیرماه تا یکشنبه رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد شدید موقتی، گاهی همراه با گرد و خاک با احتمال تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، ولی بهره مند روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: زمان شروع این مخاطرات عصر روز شنبه و نوع مخاطره وزش بادهای لحظه ای از جمعه تا اواسط هفته آینده، بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و کاهش دید افقی خواهد بود.

وی افزود: منطقه اثر این سامانه پاره ای از مناطق استان شامل به ویژه نواحی شمال شرقی و بخش هایی از نواحی جنوبی خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اثر این مخاطره افزایش حجم رواناب، احتمال گرفتگی معابر عمومی، احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد ‌و اختلال در تردد جاده ای، به ویژه گردنه ها و مناطق کوهستانی است.

بهره مند به هم استانی ها توصیه کرد که تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه های موقت، تابلو های تبلیغاتی و …. اندیشیده شود و از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین در تردد جاده های کوهستانی احتیاط کنند و از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها به ویژه رودخانه های فصلی خودداری کنند.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.