امام جمعه یاسوج: مسببان آتش‌سوزی جنگل های گچساران شناسایی شوند

چکیده: گچساران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه قضایی خواست مسببان اصلی حادثه آتش‌سوزی منطقه کوه نارک و حفاظت شده خامی شهرستان گچساران را شناسایی و با آنان برخورد قاطع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی عصر روز سه شنبه در بازدید از آتش سوزی جنگل های و مراتع گچساران افزود: جای نگرانی است که آتش سوزی در دامنه های مناطق جنگلی و مرتعی کوه نارک این شهرستان از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و با تلاش و  روز کوشش سخت و طاقت فرسا تنها قسمتی از آن کنترل شده  و این آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: از دستگاه قضا انتظار می رود در اسرع وقت نسبت به شناسایی مسببان این آتش سوزی اقدام کنند.

حسینی اظهار داشت: آتش سوزی منطقه حفاظت شده خامی و کوه نارک خسارت زیادی به بیت المال وارده کرده است.

امام جمعه یاسوج اظهار داشت: هم اکنون مدیریت ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد،  دستگاه های اجرایی، نیروهای محلی و طبیعت دوستان در حال کنترل آتش در این مناطق هستند.

وی از حضور و اقدام به موقع استاندار کهگیلویه و بویراحمد، ستاد بحران و گروه های مختلف مردمی، نظامی و انتظامی و اجرایی برای مهار آتش سوزی قدردانی کرد.

حسینی اظهار داشت: از  دستگاه‌های ذی‌ربط انتظار می رود عوامل دست‌اندرکار که این حریق را به جامعه تحمیل کردند، شناسایی و اگر آتش‌سوزی عمدی بوده با نگاه عمدی و اگر سهوی بوده با نگاه سهوی برخورد شود.

وی تصریح کرد:  متاسفانه همه ساله شاهد آتش‌سوزی گسترده  ای در عرصه های ملی این استان هستیم و می بایست در فصل گرما  مناطق جنگلی این استان تقسیم‌بندی و برای مهار آتش سوزی در اسرع وقت افرادی برای حفاظت و حراست از جنگل‌ها مشخص شوند.

پیش از این هفت  فقره آتش سوزی امسال در مناطق کوه خامی، دیل، کوه مشرف به تلخاب شرین، تپه های مشرف به کوی کارکنان و نارک در شهرستان گچساران رخ داد.

بیش از ۳۰۰ هزار هکتار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.گونه‌های جنگلی بادام، بلوط و بنه بیشترین وسعت جنگل‌های این شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند.۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.