مراکز کشف استعدادهای هنرمندان تئاتر در کشور فعال سازی می شود

چکیده: یاسوج - ایرنا - مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان هنرمندان تئاتر در کشور به زودی فعال سازی می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، قادر آشنا روز سه شنبه در نشست با تعدادی از مسؤولان گروه ‌های نمایشی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت:  گام هایی مؤثر برای توسعه هر چه بیشتر کمی و کیفی هنر تئاتر در کشور برداشته خواهد شد.

وی افزود: تحقق مطلوب این امر مهم مستلزم برنامه ریزی همه جانبه و تعامل لازم با هنرمندان تئاتر کشور است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: هم اینک بیش از ۹۰۰ گروه تئاتر در کشور فعالیت می کنند.

آشنا عنوان کرد: حضور برخی از مسؤولان وزارت ارشاد در جمع هنرمندان تئاتر استان ‌های مختلف کشور بیانگر توجه جدی آنان به فرهنگ،  هنر و شکوفایی استعدادهای هنری است.

وی ابراز داشت: نهضت نمایشنامه نویسی در کشور راه اندازی شده و برای دریافت آثار هنرمندان نیز هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این استان هنرمندان مرد و زن توانمندی در عرصه فرهنگ و هنر و به ویژه  تئاتر دارد.

محمدعلی پیرسبزی اظهار داشت: شکوفایی بیش از پیش استعدادهای هنرمندان توانمند کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه و حمایت هر چه بیشتر از سوی متولیان کشوری است.

وی نمایشنامه نویسی را جزو مزیت‌ های مهم هنرمندان تئاتر کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: هنرمندان تئاتر این استان برای اجرا از  امکانات اندکی برخوردار هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنانچه نگاه ویژه ‌ای از سوی متولیان کشوری به هنرمندان تئاتر این استان  شود می توانند آثار هنری خلاقانه تری تولید و ارائه دهند.

پیرسبزی عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌ های تئاتر استانی و منطقه ‌ای در کهگیلویه و بویراحمد نقش بسزایی در زمینه تبادل تجربیات برای  هنرمندان این استان دارد.

وی ابراز داشت: انتظار می رود که این موضوع مورد توجه جدی تر مسؤولان مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد قرار گیرد.

مسؤولان گروه ‌های نمایشی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست به بیان دغدغه‌ ها و دیدگاه‌ های خود پیرامون مسائل و مشکلات پیش روی تئاتر استان پرداخته و خواستار توجه بیش از پیش متولیان کشوری به هنرمندان تئاتر شدند.

انعقاد تفاهم نامه برای تولید ۱۰ اثر نمایشی، تشکیل کارگروه های تئاتر خیابانی به صورت تخصصی و برگزاری جشنواره‌ های مختلف با  همکاری شهرداری ها و اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از مصوبات این نشست بود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.