هلال احمر به مصدومان آتش سوزی نارک گچساران امدادرسانی کرد

چکیده: گچساران - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲ نفر از امدادگرانی که حین مهار آتش سوزی جنگل های کوه نارک در گچساران مصدوم شده بودند توسط نیروهای این جمعیت امداد رسانی و نجات یافتند.

به گزارش ایرنا ، سید امان الله جهانبین یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این مصدومان پس از امداد و نجات اولیه از سوی تیم امدادگران کوهستان به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی بیان کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر درکنار نیروهای خود جوش مردمی، امدادگران آتش نشانی ،بسیج و منابع طبیعی جسورانه با آتش گسترده کوه های نارک شهرستان گچساران  در حال مقابله هستند و برای مهار آتش تلاش  می کنند.

 جهانبین تصریح کرد :آتش سوزی در بخش گسترده‌ای از کوه‌های نارک شهرستان گچساران از سه روز پیش آغاز شده و به سرعت درکوه های این منطقه گسترده شد که نیروهای جمعیت هلال احمر در نخستین ساعت ها با تمام توان در عملیات اطفای حریق حاضر شدند و این مشارکت هم اکنون نیز ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت:هم اکنون همه نیروهای امدادی حاضر در صحنه عملیات اطفای حریق از جمله امدادگران ، نجاتگران جمعیت هلال احمر، نیروهای خودجوش مردمی ،انجمن های دوستدار محیط زیست و امدادگران آتش نشانی، بسیج ومنابع طبیعی درتلاشند تا از گسترش آتش جلوگیری کنند.

جهان بین افزود :چهار تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان گچساران ، یک تیم امداد نجات بین شهری این جمعیت با به کارگیری چهار دستگاه خودرو امدادی پیکاب و آمبولانس در صحنه عملیات حضور دارند.

وی عنوان کرد: تاکنون تعداد ۶۰۰ اقلام خوراکی شامل ۲۰۰بطری آب معدنی و ۴۰۰ قوطی کنسرو، ۳۰ بسته شکر،۲بسته چای بین نیروهای حاضر در صحنه توزیع شده است و ۶ دستگاه چادر برای شب مانی نیروهای امدادی همه ارگان های حاضر در اطفای حریق برپا شده است و  ۱۲ تخته موکت نیز جهت اسکان و  چهاردستگاه موتوربرق جهت روشنایی مورد استفاده قرار گرفته است.

امسال پیش از این هفت  فقره آتش سوزی  در مناطق کوه خامی، دیل، کوه مشرف به تلخاب شرین، تپه های مشرف به کوی کارکنان و نارک در شهرستان گچساران رخ داده است.

پارسال نیز ۶۰۶ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف گچساران در ۲۹فقره آتش سوزی دچار آسیب جدی شده است.

بیش از ۳۰۰ هزار هکتار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.

گونه‌های جنگلی بادام، بلوط و بنه بیشترین وسعت جنگل‌های این شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند.

۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.