افزایش سفرها زنگ خطرشیوع گسترده کرونا در کهگیلویه و بویراحمد است

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزایش میزان سفرهای درون و برون استانی زنگ خطری برای شیوع گسترده بیماری و خیز سوم کرونا در استان است.

پرویز یزدان پناه روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مردم باید از سفرهای غیرضروری و همه دورهمی‌ها همچون شب‌نشینی، عروسی و مراسم دید و بازدید جمعی پرهیز کنند.

وی افزود: شمار جانباختگان کرونا در استان به ۷۰۵ نفر رسیده است و متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک نفر هم استانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: هم اکنون ۱۹۷ بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۸۵ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ابراز داشت: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ هزار و ۷۱۴ نفر تاکنون بهبود یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۱۶۱ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۲۵ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بهمئی، بویراحمد، کهگیلویه و گچساران بود.

یزدان پناه بیان کرد: همچنین از ۳۴۲ نمونه رپید تست ۱۴ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بویراحمد، باشت و کهگیلویه هستند.

وی از کسانی که در نوبت تزریق واکسن کرونا هستند درخواست کرد که بدون فراخوانی به مراکز تزریق مراجعه نکرده و حتما در زمان مشخص شده جهت تزریق واکسن خود مراجعه کنند.

هم اینک شهرهای گچساران و بویراحمد در استان کهگیلویه ‌و بویراحمد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.