استاندار: تسهیلات روستایی کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰ درصد جذب شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۰ درصد تسهیلات روستایی و عشایری در این استان جذب شده و این امر در تقویت زیرساخت ها و افزایش اشتغال های خرد خانگی موثر بوده است .

به گزارش ایرنا ، حسین کلانتری شامگاه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد سهم این استان از تسهیلات روستایی و عشایری را  ۳۰۲ میلیارد تومان اعلام کرد که به نحو مقتضی هزینه و جذب شده است .

وی با اشاره به رویکرد دولت طی سال های اخیر به ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق مختلف کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نرخ بیکاری در این استان در سال ۹۲ حدود ۱۶.۵ درصد بوده که به ۱۰.۹درصد در سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اجرای ۳۳ طرح اشتغال زا در بخش‌های مختلف این استان که با قوت ادامه دارد زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر در استان فراهم می‌ شود.

کلانتری تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد نخستین استان کشور بود که توانست تخصیص طرح های جهش تولید را بگیرد.

وی ابراز داشت: کرد:هم اینک در شهر یاسوج به خاطر اختلاف ارتفاع و شرایط توپوگرافی مشکل اب وجود دارد که با احداث سد تنگ سرخ بویراحمد این مشکل رفع خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تامین آب بلندمدت آشامیدنی شهروندان و صنعت شهر یاسوج و روستاهای اطراف آن از طریق این سد تامین خواهد شد.

کلانتری عنوان کرد: ۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار به سد تنگ سرخ بویراحمد اختصاص یافت که این مبلغ به‌زودی جذب می‌شود.

وی ادامه داد:ماه جاری، پنج پروژه شامل گام نخست پست بهمئی، خط ۱۳۲ کیلو ولت شاهد- بهمئی، فیبر نوری خط بهمئی- مختار- یاسوج ۴۴، پست موبیل دهدشت و نیروگاه کوچک مقیاس مفنا (گچساران) در استان به بهره‌برداری رسید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در خصوص ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی ابراز داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور، کل دستگاه های اجرایی استان موظف شده اند ۵۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهند.

کلانتری بیان کرد: از سال ۹۵ تاکنون بیش از ۵۰۰ روستا در استان از نعمت گاز بهره مند شده اند که این مهم رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به ۳۵ سال گذشته را نشان می دهد و این خود موید اقدامات شاخص دولت آن هم در شرایط سخت تحریم بوده است .

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.