استاندار: تعیین مرز مجاز هوایی برای فرودگاه یاسوج در دست بررسی است

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: موضوع تعیین مرز مجاز هوایی فرودگاه یاسوج به کمیته ویژه شورای امنیت ارسال شده است و پس از بررسی های لازم مجوز آن صادر می‌شود.

حسین کلانتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه  این مهم به کمیته ویژه شورای امنیت ارسال شده  و فردا  جزئیات طرح بررسی خواهد شد ، تاکید کرد: پس از آن نیز نظرشان به کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت ارایه  و جلسه ای برای تصمیم گیری نهایی در این خصوص برگزار می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که پروازهای خارجی از یاسوج صورت گیرد که با این رویکرد شاهد جهش قابل توجهی در زمینه های مختلف به ویژه حوزه صادرات د این استان رو به توسعه خواهیم بود.

کلانتری  با بیان اینکه  هفته گذشته نخستین پرواز یاسوج مشهد در فرودگاه یاسوج انجام ش اظهاردداشت : همچنین به زودی شاهد پرواز یاسوج به‌ کیش خواهیم بود.

مرزهوایی اصطلاحی است که در جغرافیای سیاسی از آن برای مشخص کردن مرزهای جغرافیایی استفاده می‌شود و مفهوم آن خطوطی است فرضی که محدوده کشور  را با کشورهای همسایه معین می‌کند.

فرودگاه یاسوج تنها فرودگاه فعال مرکز استانکهگیلویه وو بویراحمد  در کشور بوده که مرز هوایی ندارد.

تعیین این مرز یکی از نیازهای استان است که می تواند هم به رونق فرودگاه یاسوج و هم رونق گردشگری استان کمک کند.

تعیین مرز هوایی به منظور نشست و برخاست هواپیما از مبدا یا مقصد خارج است که با مشخص شدن آن می توان پروازهایی به عتبات عالیات و یا کشورهای حاشیه خلیج فارس برنامه ریزی کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین ابراز داشت: استقرار دفتر نمایندگی وزارت خارجه در مرکز این استان نیز در نوبت طرح و لوایح دولت قرار گرفته است .

پیش از این محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اعلام کرده بود که تفاهم نامه ای دوجانبه میان وزارت امور خارجه و استانداری کهگیلویه و بویراحمد تنظیم و نهایی می شود تا متناسب با شرایط استان اقدام شایسته ای در خصوص استقرار نمایندگی وزارت صورت گیرد.

کلانتری ابراز امیدواری کرد که تا قبل از پایان دولت هر دو موضوع مجوز مرز هوایی فرودگاه یاسوج و استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه به نتیجه برسند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.