۲۱ هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد سفیر سلامت هستند

چکیده: یاسوج - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز هر سه مقطع  این استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ به عنوان سفیر سلامت در مدارس استان فعالیت کردند.

سیده فریبا حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد با هدف ارتقای سطح  سلامت دیگر دانش آموزان استان پیام های بهداشتی و سلامت را در مدارس و خانواده ها ارائه دادند.

وی افزود: یک هزار و ۸۰۰ اثر در پنجمین جشنواره ملی سفیران سلامت از سوی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه استانی واقع  در معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش این استان ارسال شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از داوری آثار رسیده از دانش آموزان این استان ۳۵ مورد برگزیده از بین آنها انتخاب و به مرحله کشوری راه یافت.

حسینی عنوان کرد: ۱۰ اثر از دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان برتر انتخاب و اثر گلارین رحمتی دانش آموز استان نیز به عنوان  ویژه ملی معرفی شد.

وی ابراز داشت: پنجمین جشنواره ملی سفیران سلامت با موضوع تغذیه سالم، پیشگیری از بیماری‌ ها به ویژه کرونا در رشته های نقاشی،  پیام های بهداشتی، نامه ‌ای به کرونا ویروس، خاطره نویسی، کاردستی و گرافیک برگزار شد.

حسینی گفت: دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره ملی سفیران سلامت مفاهیم بهداشتی و رفتارهای سلامت محور را در پیشگیری از بیماری ‌ها به ویژه کرونا به خانواده‌ ها انتقال دادند.

وی اظهار داشت: دانش آموزان دارای آثار برتر از کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره ملی شامل سامیه حبیبی پور و فاطمه السادات سبحانی از چرام، مرضیه غضنفری از گچساران، بهاره حاصلی فر از بهمئی و فریبا فروغی، فاطمه صداقت، فاطیما رضوی، لعیا حیدری، نگین خسروی و گلارین رحمتی از یاسوج هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.