ستاد مبارزه با قاچاق: مهدی جهانگیری جزء قاچاقچیان ارز یقه سفید نیست / قاچاق واکسن فایزر نداشتیم

چکیده: رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در برخورد با دانه درشت‌ها هیچ مشکلی نداریم، گفت: مهدی جهانگیری قاچاقچی ارز یقه سفید نبود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در برخورد با دانه درشت‌ها هیچ مشکلی نداریم، گفت: مهدی جهانگیری قاچاقچی ارز یقه سفید نبود.

علی مویدی خرم‌آبادی درباره برخورد و مبارزه با قاچاقچیان دانه درشت اظهار داشت: دانه درشت‌ها و یقه سفید‌ها در بخش قاچاق شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند و اعداد و ارقام و پروند‌ه‌ها مشخص هستند.

وی با تاکید بر اینکه در مبارزه با دانه‌درشت‌ها هیچ مشکلی نداریم، ادامه داد: در این زمینه از دستگاه‌های مختلف هم مطالبه‌گری می‌کنیم. برخی از پرونده‌ها در قوه قضاییه قطعیت پیدا کرده بود اما در اجرا مانده بود که پیگیر تمام این پرونده‌ها بوده‌ایم و توانستیم آنها را به اجرا برسانیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا در پاسخ به این سوال که آیا «مهدی جهانگیری» هم در بحث قاچاقچیان یقه سفید‌ها ‌بود، گفت: خیر، جهانگیری قاچاقچی ارز یقه سفید نبود.

مویدی خرم‌آبادی درباره تصاویری که از ورود واکسن فایزر به صورت قاچاق به کشور منتشر شد و انتشار اخباری مبنی بر تزریق واکسن فایزر در تهران اظهار داشت: ما تا کنون با موردی از قاچاق واکسن فایزر مواجه نبودیم. شاید ممکن است فردی در سفر از کشورهای خارجی واکسن را در داخل کلمن آورده باشد که قاچاق محسوب نمی‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه‌ای برای واردات واکسن کرونا افزود: در بحث واکسن کرونا با سامانه‌ای که راه‌اندازی کرده‌ایم مسیر این واکسن از نقطه ورود، توزیع و تزریق رصد می‌شود و حتی می‌دانیم که کدام واکسن به بدن چه کسی تزریق شده‌است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: تا کنون چیزی تحت عنوان قاچاق واکسن کرونا نداشتیم. ادعاهای فیلم‌های منتشر شده از واکسن فایزر در داخل کشور قابل تشخیص و تایید نیست. صرف تهیه یک فیلم و چند عکس نمی توان این ادعا را تایید کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.