شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از ۷۰۰ نفر گذشت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کرونا با فوت ۲ بیمار در۲۴ ساعت گذشته به ۷۰۲ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۲۰۷ بیمار در بیمارستان‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد بستری بوده که از این تعداد۸۲ بیمار مبتلای قطعی و ۱۰ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

وی افزود: از ۴۳۹ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ٣٧ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران، بویراحمد، کهگیلویه و دنا بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: همچنین از ۱۸۳ نمونه تست سریع انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ درصد موارد در شهرستان‌های چرام، گچساران و کهگیلویه  مثبت بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد:از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۵۰ هزار و ۶۱۴ نفر بهبود یافته اند.

وی ابراز داشت: روند افزایشی موارد مثبت بیماری و بستری در همه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد که در هفته‌های آینده می‌تواند باعث پرشدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش مرگ و میر بیشتری در مقایسه با پیک‌های قبلی شود.

هم اکنون شهرستان های گچساران و بویراحمد در وضع قرمز، کهگیلویه، دنا، بهمئی و لنده در وضع نارنجی و سایر شهرستانهای کهگیلویه در وضع زرد کرونایی قرار دارند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.