مدیرعامل فضای سبز: قطع درختان خیابان معلم یاسوج صحت ندارد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرعامل فضای سبز شهرداری یاسوج با رد خبر قطع درختان چنار در یاسوج گفت: برخلاف شایعات فضای مجازی ،درختان چنار در خیابان معلم این شهر فقط اصلاح شده اند و قطعی در کار نبوده است.

ناصر داور شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندی در شهر یاسوج  درخواستی کتبی  برای  اصلاح درختان خیابان معلم بالاتر از چهار راه هلال احمرکه وارد شبکه برق شده به سازمان فضای سبز شهرداری ارایه کرده بود.
وی ادامه داد: در این پیاده روخطر برق گرفتگی عابران پیاده وجود داشت  که پس از مکاتبه و هماهنگی ، اداره برق این درختان را اصلاح کرد.
داور تاکید کرد: این کار برای جلوگیری از خطرات احتمالی انجام شده و کاملا قانونی است.

اگرچه مدیرعامل فضای سبز این اقدام را قانونی می داند با این حال مجوز  اصلاح درختان مشروط به انجام این کار توسط اداره برق بوده است.

مدیر اداره برق بویراحمد نیز دراین باره گفت: پس از مکاتبه شهرداری مبنی بر اتصالی برق و پیگیری یکی از شهروندان، تیمی از اتفاقات برق شهرستان برای همکاری به محل اعزام و اقدام به اصلاح درختان کرد.
کاظم رزمه افزود: باید گروه تعمیرات اداره را برای اصلاح درختان اعزام می‌کردیم اما به علت سماجت فرد درخواست کننده تیمی به محل اعزام شد که روش اصلاح درخت را نمی دانستند و درخت را نامرتب قطع کردند.
وی ادامه داد: با عاملان قطع این درختان که به خوبی وظیفه خود را انجام نداده اند، به شدت برخورد کرده ایم.

اگرچه فضای سبز شهرداری اصلاح درختان را قانونی می داند و اداره برق هم تنها ایراد کار را اصلاح غیراصولی می داند اما مشاهدات خبرنگار ایرنا نشان‌می دهد تمامی شاخ و برگ درختان چنار قطع شده است و دو درخت هیچ شباهتی به درخت ندارند و صرفا تنه خالی هستند و آنگونه که کاربران هم در فضای مجازی نوشته اند این درختان چندین ساله را برای نشان دادن تابلوی یک مغازه تقریبا از بین برده اند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.