واحدهای صنفی گچساران در صورت رعایت نکردن الزامات بهداشتی پلمب می‌شود

چکیده: گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: واحدهای صنفی این شهرستان در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پس از صدور اخطاریه تعطیلی، پلمب می‌شوند.

علیرضا اتابک  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک ، تجمع‌ها و آیین‌های خاکسپاری،  بی‌توجهی در اجرای برخی برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی موجب افزایش تعداد بیماران بستری و در نتیجه قرمز شدن وضعیت این شهرستان از لحاظ شیوع کرونا شد.

وی بیان کرد:  در این راستا جلسه اضطراری ستاد مقابله با بیماری کرونا برای اعمال محدودیت‌ها با حضور دستگاه های مربوطه تشکیل شد.

 اتابک افزود: تمام مشاغل گروه سه و چهار اعم از استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ، چایخانه ها و قهوه خانه ها ، آموزشگاه های موسیقی و زبان، موزه ها، سینما، تئاتر، مهد کودک ها، باغ وحش، مراکز تفریحی و گیم نت ها با حضور حداکثر ۱۰ نفر فعالیت داشته باشند.

وی اظهار داشت: مشاغل گروه ۱ و ۲  پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و درصورت رعایت نکردن پروتکل ها از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان ، اتاق اصناف با صدور اخطاریه تعطیل خواهند شد.

فرماندار گچساران گفت: شبکه بهداشت و درمان گچساران با همراهی مسئولین مراکز روستایی نسبت به انجام نمونه گیری و رهگیری و رعایت قرنطینه خانگی بیماران  از سوی بهورزان اقدام کند.

اتابک با بیان اینکه برگزاری هرگونه تجمع در این شهرستان ممنوع می باشد گفت: با توجه به ازدحام جمعیت در برخی صنوف اعم از دفاتر پیشخوان و بانک ها  نظارت بیشتری توسط گشت های مشترک انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراسم تدفین در آرامستانها، شهرداری دوگنبدان اقدامات کنترلی انجام مراسمات بویژه دفن اموات را در نوبت صبح با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دهد.

اتابک افزود:  اداره صنعت، معدن و تجارت نظارت لازم را بر اصناف و بازاریان بویژه پاساژهای سربسته داشته و در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی تصمیمات لازم را در راستای تعطیلی واحد مربوطه اعمال کنند.

وی اظهار داشت: خروج از این وضعیت نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم در پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک در بیرون از منزل به شکل صحیح و پرهیز از برگزاری دورهمی، نرفتن به مسافرت، مهمانی و ترددهای غیرضروری و رعایت فاصله اجتماعی است.

هم اکنون  بیش از ۶۹ نفر در بیمارستان های این شهرستان بستری و  ۲۹۳ نفر در قرنطینه خانگی تحت درمان هستند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.