۴۸۳ میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری شد

چکیده: گچساران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۸۳ میلیارد ریال از سال گذشته تاکنون بر اساس مجوزها در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان سرمایه گذاری شده است.

سید هاشم موسوی  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳ واحد صنعتی با اشتغالزایی بیش از ۱۹۱ نفر از سال گذشته تاکنون در شهرک های صنعتی این استان پس از تکمیل عملیات ساخت و ساز و نصب ماشین آلات راه اندازی شد.

وی ادامه داد: کارخانه تولید نبات، شن و ماسه، مصنوعات چوبی و فلزی، سازه های فلزی، عایق رطوبتی از جمله این واحدها هستند.

موسوی بیان کرد: ۲۵ هکتار زمین از سال گذشته تاکنون در قالب ۱۰۸قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به سرمایه گذاران واگذار شده است.

وی اظهار داشت: بیش از چهار هزارو ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ساخت این ۱۰۸  واحد صنعتی پیش بینی شده که  با تکمیل و راه اندازی این واحد های صنعتی بیش از ۹۷۸ نفر در استان به اشتغال مشغول خواهند شد.

موسوی تصریح کرد: بیشترین میزان زمین واگذار شده امسال در کهگیلویه و بویراحمد به متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی شهرستان های بویراحمد،گچساران و باشت انجام شده است.

وی افزود: بیش از ۳۲۰ واحد تولید با اشتغالزایی پنج هزار و ۲۳۳  نفر در شهرک های صنعتی استان مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان سرمایه گذاری این واحد های صنعتی بر اساس مجوز های صادره بیش از سه هزارو ۵۱۲ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۶۴ درصد از واحد های صنعتی این استان معادل ۲۲۱ واحد تولید در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی فعال می باشد.

موسوی مساحت زمین های شهرک های صنعتی این استان را یکهزار و ۵۴۱ هکتار برآورد کرد.

وی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد ۲۱ شهرک صنعتی مصوب و ۱۳ شهرک صنعتی در حال فعالیت دارد.
موسوی بیان کرد: شهرک های صنعتی استان با امکانات مناسب آب، برق، گاز و خطوط تلفن و اینترنت آماده استقبال از سرمایه گذاران است.

استان ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد یک درصد جمعیت و یک درصد مساحت ایران را در اختیار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.